кондиціонер взимку

Зимовий коплект для вашого кондиціонера

Які основні проблеми в роботі кондиціонера виникають взимку та як продовжити безпечно користуватись кондиціонером в холодну пору року.

Основні проблеми в роботі кондиціонера взимку

E наш час кондиціонер сприймається як звичайна побутова техніка, яка є в кожному домі. Насправді це не зовсім так, кондиціонер – складний пристрій, який потребує правильного поводження, обслуговування та діагностики. Обладнання, яке не ламається, ще не існує. Саме тому кожен може опинитися в ситуації, коли техніка працює некоректно або зовсім не вмикається.

Сучасні системи кондиціювання вміють не тільки охолоджувати у спеку, але й ефективно гріти приміщення в холодну пору року. Особливо взимку важливо дотримуватись правил експлуатації техніки, адже в морози її легко вивести з ладу.

Кондиціонер взимку: робота на охолодження та обігрів

Функція охолодження багатьом здається дивною, адже навіщо знижувати температуру повітря в приміщенні, коли надворі і так холодно? Існує низка об’єктів, наприклад, лабораторії або технічні приміщення, де необхідно регулювати охолодження постійно, і навіть взимку. Функція обігріву при низьких температурах зрозуміла. При перемиканні агрегату в режим «обігрів» зібране ззовні приміщення тепло передається в кімнату.

Не кожна модель кондиціонеру здатна працювати при низьких температурах. Будь-яка техніка працює тільки в заданих виробником температурних діапазонах. Наприклад, нагріти повітря в приміщенні, коли на вулиці більше 10 градусів морозу, може тільки спліт-система, яка обладнана «зимовим комплектом»:

  • термостат, що активує/деактивує низькотемпературний комплект;
  • контролер швидкості обертання вентилятора з датчиком температури (монтується всередині зовнішнього модуля, не дає обладнанню обмерзати);
  • кабель для нагріву мастила в компресорі;
  • нагрівач для дренажу.

Зимові проблеми

Взимку кондиціонер через вплив погодних умов може втратити ККД, зовсім не вмикатись або працювати тільки в одному режимі. Основні причини таких проблем (за умови, що обладнання розраховане на обігрів):

  1. Холодний компресор. В умовах роботи при сильних морозах, коли температура зовнішнього блоку значно нижча, ніж внутрішнього, навіть при коротких зупинках холодоагент накопичується в зовнішньому модулі та картері компресора. Через це рідкий фреон при увімкненні кондиціонера може закипіти і призвести до гідравлічного удару, а потім до руйнування техніки. Також при низьких температурах фреон не може нагрітися до необхідної температури і перейти в газоподібний стан, що необхідно, якщо агрегат використовується для обігріву. Це також може привести до гідравлічного удару.
  2. Загущення мастила. Мастило забезпечує злагоджену роботу компресора. При підвищенні його в’язкості між поверхнями, що труться, не забезпечується достатнє змащення, а для руху холодоагента треба все більше і більше потужності. Якщо кондиціонер буде працювати в такому режимі довгий період, компресор може зламатися.
  3. Замерзання конденсату. Вода перетворюється на лід при температурі 0°С. При виведенні конденсату на вулицю на дренажній трубці може утворитися «льодовий затор», який буде заважати виведенню вологи. Це може стати причиною появи води в приміщенні, а також більш серйозних проблем та несправностей.
  4. Обмерзання випарника. Це може статися через декілька причин: забруднення вентилятора та теплообмінника, потрапляння вологи всередину агрегату, накопичення фреону. Через це знижується продуктивність теплообмінника.

Холодна пора року – серйозне випробування для працюючого кондиціонера. Перед тим як використовувати прилад, треба обов’язково переконатися, що він має «зимовий комплект», а температура за вікном не нижча, ніж зазначена виробником. Самостійно розібратися в будові кліматичного обладнання, щоб точно визначити проблему несправності, зможе не кожна людина. Оптимальне рішення – звернутися до профільної компанії «Чисте повітря», а також регулярно проводити діагностику техніки.

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook