Психологиня Самігулліна Світлана розповідає про те, чому низька самооцінка – це насправді добре. “Якщо хтось думає, що це погано, то я переконана, що він просто не розуміє, які вигоди можна отримати з такого стану речей”, – каже психологиня.
Чому низька самооцінка – це добре
Як відомо, низька самооцінка дозволяє нам бути скромними та смиренними, не виділятися з натовпу та не привертати до себе уваги. Зрештою, навіщо нам потрібні друзі, повага та успіх, коли ми можна просто ховатися у кутку та скаржитися на своє життя?
Можливо, низька самооцінка заважає нам реалізовувати свій потенціал та досягати успіхів у кар’єрі. Але кому це потрібно, якщо ми можемо залишатися у зоні комфорту та не ризикувати нічим?
І ще один плюс низької самооцінки – це можливість завжди перебувати у пошуку підтвердження своїх негативних переконань про себе. Адже чим менше ми думаємо про себе хорошого, тим більше потребуємо підтвердження того, що ми дійсно нікчемні і не здатні ні на що. А де шукати це підтвердження найлегше? Звісно ж, порівнюючи себе з іншими людьми! Ми можемо завжди знаходити тих, хто здається нам кращим і успішнішим, і порівнювати себе з ними, тим самим підтверджуючи свою нікчемність.
Крім того, низька самооцінка може бути корисною для нашого оточення. Адже якщо ми вважаємо себе нікчемами і невдахами, то люди, які нас оточують, можуть почуватися краще в нашій присутності. Зрештою, якщо навіть сама людина вважає себе невдахою, то яка від неї може бути шкода для інших людей?
Тож не варто відчайдушно боротися з низькою самооцінкою. Вона може бути вашим найкращим другом, якщо ви навчитеся правильно її використовувати!
Якщо подивитися на самооцінку з цього боку, то не зовсім приємно, але кумедно, правда?
Чому низька самооцінка – це погано
Низька самооцінка – це стан, при якому ми не оцінюємо себе досить високо, не віримо у свої здібності та не бачимо своїх досягнень. В результаті ми часто страждаємо від невдоволення собою, а також від сумнівів у своїх силах та можливостях.
- Низька самооцінка може призвести до постійного прагнення до самокритики та самобичування, що у свою чергу може призвести до депресії та інших психічних розладів. Крім того, низька самооцінка може призводити до відмови від нових викликів та можливостей, що може стати причиною упущення багатьох перспектив.
- Низька самооцінка може стати причиною токсичних стосунків та насильства з боку інших людей. Коли ми не віримо у свою цінність і не поважаємо себе, ми можемо притягувати до себе людей, які зловживатимуть нашою вразливістю. Це може бути небезпечним як для нашого фізичного, так і для психічного здоров’я.
- Низька самооцінка може стати причиною невдач і перешкоджати особистісному зростанню та розвитку. Коли ми не віримо у свої можливості, ми не стаємо впевненішими і не пробуємо нові речі.
Однозначно, низька самооцінка – це не добре! Вона може стати причиною багатьох проблем та обмежень у нашому житті, але ми можемо навчитися її долати. Важливо почати з малого, поважати і цінувати себе і звертатися за допомогою, якщо це необхідно. Так ми зможемо стати більш впевненими, досягати своїх цілей та насолоджуватися життям.