як вибрати генератор для дому

Як вибрати генератор для дому: типи, потужність, на що звернути увагу

Як вибрати генератор для дому? Який кращий - бензиновий чи дизельний? Якої потужності обрати? На що звернути увагу при покупці?

Коли є перебої з електропостачанням або у разі віялових відключень, генератор – безцінна річ у господарстві. Продукти не зіпсуються, їсти можна приготувати, зарядити телефон та багато іншого. Та коли люди зважуються на покупку, перше, що їх хвилює – як вибрати генератор? Який кращий – бензиновий чи дизельний? Якої потужності обрати?

Як вибрати генератор: бензиновий чи дизельний?

Дизельні генератори коштують дорожче за бензинові – це одразу впадає в очі. У чому ж різниця між ними, якщо паливо за ціною відрізняється несуттєво. Як вибрати генератор, який підійде саме вам? Чи варто переплачувати за дизельний генератор?

Дизельні генератори мають низ переваг перед бензиновими. Вони менше зношуються, тихіші і надійніші: мають більший термін безаварійної роботи протягом експлуатації.

Чим зайнятися, коли немає світла. Ідеї та поради дорослим і дітям

Бензиновий генератор має свої переваги: легко запускається при низькій температурі (що дуже важливо взимку), менше важить (тому його простіше переносити з місця на місце), простіший в обслуговуванні.

Але слід врахувати один важливий нюанс: безпечність. Бензин значно небезпечніший за дизельне паливо, адже випари бензину можуть вибухати від іскри, а дизель такої проблеми не має. Тому задля безпеки бензинові генератори слід експлуатувати в окремому приміщенні.

Окрім бензинових та дизельних, на ринку представлені газові генератори. Компактні працюють від зрідженого газу у балонах, а потужні стаціонарні – від системи центрального газопостачання. Також є комбіновані генератори, які працюють на газі та бензині.

Хай який тип генератора ви оберете, пам’ятайте, що кращий варіант – інверторний генератор. Він має такі переваги:

  • забезпечення якісного струму зі стабільною напругою;
  • помірна гучність;
  • економна витрата палива;
  • тривалий термін експлуатації;
  • надійність;
  • компактність.

Як утеплити вхідні двері на зиму і зберегти тепло

генератор

Як вибрати потужність генератора?

Щоб з’ясувати, якої потужності генератор вам потрібен, потрібно визначити, які прилади ви плануєте в нього вмикати одночасно. Візьміть калькулятор та обчисліть, скільки “з’їдає” ваша побутова техніка, якщо її ввімкнути разом.

Врахуйте, що у технічному паспорті зазвичай вказують середнє споживання електроенергії. Натомість на практиці, наприклад, у випадку, коли запускається двигун (насос, пилосос, холодильник тощо) під час запуску потужність може бути вища у 3-7 разів.

Ще один важливий нюанс: генератори не люблять працювати даремно. Якщо у потужний генератор увімкнути “економку” і зарядку мобільного – він може швидко перегрітися. Тому важливо підбирати генератор саме під ваші потреби. Можна взяти “туристичну” модель, якщо вам потрібно підзарядити мобільний чи увімкнути світло, або потужний стаціонарний, завдяки якому протягом доби працюватиме вся необхідна в домі побутова техніка.

Також немає потреби для побутових цілей переплачувати і купувати трифазний генератор. Цілком вистачить однофазного, якщо у вас немає приладів, які потребують трифазного підключення.

Пластикові вікна пропускають холод: у чому причина

На що звернути увагу при покупці?

Якщо ви визначилися із видом та потужністю генератора, час звернути увагу на інші характеристики.

  1. Тип генератора: портативний (переносний), пересувний (на колесах), стаціонарний.
  2. Об’єм паливного бака. Від цього залежить тривалість безперервної роботи генератора. Для бензинових і дизельних цей показник не надто важливий, адже паливо можна доливати. Натомість комбіновані або газові генератори потрібно повністю зупиняти для підключення нового балона.
  3. Старт: ручний або електричний. Щоб запустити ручний – потрібно смикнути за ручку (такі моделі дешевші, адже не потребують акумулятора та інших деталей запуску, але вони не підходять для автоматичних систем організації резервного живлення). Моделі з електричним пуском вмикаються за допомогою кнопки або автоматичного реле. Вони можуть самостійно запускати двигун, якщо в мережі зникла напруга. Але для цього потребують акумулятора. Оптимальний варіант, який поєднує переваги обох моделей, – генератор з комбінованим механізмом запуску.
  4. Функція АVR (автоматичне регулювання напруги). Вона важлива для приладів, чутливих до перепадів напруги. Технологія AVR утримує вихідну напругу генератора постійною. Допустимі стрибки – до 5%. Таким чином електроприлади і сам генератор більш захищені.
  5. Охолодження двигуна: повітряне (дешевше, частіше застосовується у дизельних генераторах з невеликою потужністю) або рідинне, на воді або спеціальному антифризі (коштує дорожче, але потужніше, краще охолоджує).

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook