Як підготуватись, якщо є загроза війни

Ось що потрібно робити і як підготуватись...

1. Розробіть ваш сімейний план

Зараз це звучить доволі дивно, але продумані дії та план значно полегшить ваші дії. Оберіть місце на карті, де всі зустрічаються, раптом загубляться, майте запас батарейок, заряджених павер-банків, напишіть список локацій лікарень та їх телефони, телефон вашого сімейного лікаря та дані довірених осіб та членів сім’ї, шляхи евакуації та точки призначення, зробіть копії документів, проговоріть це з усіма членами сім’ї. Роздрукуйте або напишіть заздалегідь його, врахуйте що інтернету або електрики може не бути.

2. Подумайте, чи комусь потрібен особливий догляд

Ваші ліки, чи є вагітні, люди з обмеженими можливостями, домашні улюбленці. Підготуйте для них необхідні речі ( милиці, візочки, корм для тварин та ін). Краще це зробити заздалегідь, адже може бути проблема це купити.

3. Як підготувати дітей

Поясніть їм доступно про небезпеку. Заберіть колиску з-під вікна, майте запаси підгузків та їжі, більше за посиланням у коментарях.

4. Список необхідних речей

Одяг, вода, їжа, яка довго не псується, аптечка, батарейки та радіо на батарейках, ліхтарики, важливі сімейні документи, інструменти, готівка, ігри для дітей, сірники та свічки. Можуть пригодитись бензин та генератор. Більше- у посиланні у коментарі.

5. Зараз навчайтесь першій медичній допомозі, є різні курси, відео-уроки.

6. Зробіть ваш дім безпечним.

Зафіксуйте нестікі предмети- телевізори, бра та меблі. Перевірте, чи у вас вдома немає виробів з скла, яке незафіксоване. Більше за посиланням у коментарі.

7. Підготуйте аптечку.

2 абсорбційні компресійні бандажі, 25 малих адгезивних бандажів, бинти різної довжини та ширини, антибіотик у мазі ( Бактробан або Фузікутан), антисептичні серветки, 2 пачки таблеток ібупрофену або парацетамолу ( у сиропі якщо у вас є діти), простирадло, 1 дихальний бар’єр, холодний компрес, 2 пари рукавичок, гідрокортизонова мазь, термометр, ножиці, протиопікові пов’язки, антисептики.

8. Перша допомога при ранах

Помийте ваші руки. Зупиніть кровотечу- при мінімальних подряпинах вона зупиняться самостійно, при тривалій кровотечі застосуйте давлячу пов’язку, підніміть кінцівку, або накладіть джгут. Далі очистіть рану водою, а навколо милом та змийте.
Не заливайте рану йодом або перекисом -це може подразнити її. Видимий бруд приберіть щипцями. Накладіть мазь з антибіотиком або вазелін, щоб зберегти рану вологою та попередити рубцювання ( якщо опік, то цього робити не можна). Покрийте рану бандажем, це буде попереджувати інфекцію, міняйте пов’язку щодня.
Краще використовувати спеціальні, щоб не прилипали до рани. Прийміть внутрішньо Ібупрофен або Парацетамол, якщо є біль. Отримайте щелення від правця і зверніться до лікаря при глибоких ранах, кровотечах або ознаках інфекції, вогнепальних ураженнях або коли не можете її очистити.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook