“Апостоли просили Господа навчити їх молитися, і Він дав нам дуже дієву та просту молитву «Отче наш», – розповідає схиархімандрит Ілій. – Тут і славослів’я, і покаяння, і подяка, і прохання. Батько наш Небесний знає все, чого ми потребуємо. Якщо і зволікає виконувати, то для того, щоб ми самі нікчемність наших прохань усвідомили. У самій молитві вже все згадано: і їжа, і захист, і зцілення наших душ, і спасіння наших душ”.
За словами священнослужителя, молитва є нашим скарбом на Небесах. Якщо ми молимося, то й серце наше буде на небесах, а все, що нам потрібне на землі, дасться нам. Сказано ж: «Шукайте ж насамперед царства Божого та правди його, і все додасться вам».
“Молитва кожної людини має космічне значення. Вона впливає не тільки на людину, яка молиться, на її рід, сім’ю, найближче оточення, але й на весь світ. Так само як і кожен наш гріх наближує наш світ до загибелі.
Якщо ми про тіло своє дбаємо: живимо, одягаємо, оберігаємо його, то як же про душу не подбати? Життя душі підтримується молитвою.
Ти тільки почни молитися! Коли в цей світ немовля приходить, батьки повністю дбають про нього. Так само і Бог: коли людина в духовному житті народжується, Господь у всьому допомагає їй”.
“Щоб навчитися молитися, потрібно навчитися мовчати, – радить Архієпископ Феогност. – Тому що, коли ми самі говоримо, ми не відчуваємо, як наша молитва чується Богом. Треба навчитися замовкати розумом і серцем, щоб у цій внутрішній тиші почути Господа. Мовчання має передувати молитві, але після молитви варто помовчати”