Що приготувати з кропиви: 23 смачні страви

Кропива - це вітамінна бомба! Їсти її не тільки можна, а й треба! Ми пропонуємо рецепти страв із кропивою на будь-який смак: від традиційного салату та зеленого борщу до других страв, соусів, напоїв і навіть десертів. А ще вареники, канелоні та кропива, смажена у клярі!

Салати

  1. Салат “традиційний”: кропиву потримати в кип’ятку 2 хв, порізати цибулю зелену, варені яйця, засмачити майонезом або сметаною.
  2. Салат із сиром: сир домашній, варені яйця, кропива (ошпарити два рази окропом) і зелена цибуля. Заправити сметаною або майонезом.
  3. Зелений салат: листочки кропиви (ошпарити окропом), листочки кульбаби (замочити на ніч у воді, щоб позбутися гіркоти), цибуля молода – все порізати, полити соєвим соусом, посолити, додати олії і дати постояти 15 хв.

Випічка

4. Млинці: у тісто до несолодких млинців (оладок) додати ошпарену і збиту блендером кропиву. Готувати як зазвичай.

5. Начинка: можна додавати кропиву у начинку у пироги та кіш, у налисники (сир, кропива і варені яйця).

6. Кекси з кропивою. 250 г борошна, 70 мл олії, 150 г цукру, 150 г кропиви, 2 яйця, 1 ст. ложка розпушувача, дрібка солі. Кропиву промити гарячою водою, збити блендером з олією. Яйця збити з цукром і змішати з кропивою, туди ж просіяти борошно та розпушувач, додати сіль. Випікати при 170 ОС 30 хв (Рецепт Олі Савчук).

7. Зелене тісто. Парити кропиву, відцідити і збити блендером. Це пюре додавати у будь-яке тісто, щоб надати йому зеленого кольору (вареники, лапша, лазанья, книглі (кльоцки), лаваш тощо).

Кропива смажена

8. Кропива у клярі: верхня частина гілочок кропиви (десь 10 см, молоді листочки) ошпарити окропом. Зробити кляр, як для кабачків, вмочувати кожну гілочку у кляр і смажити.

9. Смажена кропива: листя ошпарити окропом, щоб не жалилося. Вмочити в яйце, а потім у борошно. Смажити в олії (рецепт Катерини Кропивницької).
10. Кропива смажена зі сметанним соусом. Вершечки з кропиви (до 10 см) ошпарити окропом два рази, скласти пучками по п’ять-шість штучок, віджати воду. Тримати, вмочити в борошно, потім в яйце, обсмажити з двох боків. Заправити сметаною з цибулею і часником. (рецепт Людмили Кучер)

Другі страви

11. Зелені макарони. Обірвати листочки, помити, залити невеликою кількістю води, проварити, перебити блендером. Додати борошно і замісити тісто. Води більше не давати, тільки пюре з кропиви. Рецепт Галини Чопак

12. Ліниві вареники з кропивою. Зробіть ліниві вареники з домашнього сиру і додайте відварену кропиву. Так готують в Італії – це дуже смачно.

13. Яєшня та омлети та омлет з кропивою. Яєшня з дрібно нарізаною кропивою – це закарпатська традиційна страва на Пасху.

14. Гарнір. Листя кропиви обірвати, промити, запарити 2 рази кип’ятком. Додати сіль, оливкову олію – гарнір готовий. Можна змішати 1:1 зі шпинатом. Можна з листям кульбаби.

15. Канелоні з сиром і кропивою. Так готують в Італії. Кропиву відварюють, збивають в блендері, додають рікоту (типу нашого домашнього сиру), яйце, приправи до смаку. Начиняють цим канелоні і запікають у духовці. Можна замість трубочок, насмажити налисники.

Перші страви

16. Окрошка: кефір (айран), ковбаса, яйця варені, кропива, огірок, сіль, зелень і зелена цибуля.

17. Крем-суп: відварити кропиву, додати молоко, яйця, сметанку трошки муки, сіль. Усе змішати, дати покипіти 1-2 хв. Корисно, смачно, ситно.

18. Борщ з молодого щавлю і молодої кропиви. Кропиву при цьому не треба запарювати, лише ретельно помити. Додавати лише листочки.

Соуси

19. Бешамель з кропивою: ошпарити помиту молоденьку кропиву (3-5 см) або в кип’ятку проварити секунд 20-30. Відкинути на друшляк. Окремо зробити соус бешамель (можна з цибулькою засмаженою, можна без: борошно просмажити на олії, тоді додати сметану, можна бульйону, щоб був чуть рідший соус, можна різних спецій, які любите – мускатний горіх, чорний перець, базилік та ін.). Додати до соусу кропиву, трошки протушкувати (рецепт Світлани Кухарчук).
20. Закарпатська мачанка (тобто підлива). Розігріти на сковороді олію, обсмажити цибулю, можна додати гриби, щавель, можна шпинат та кропиву, протушкувати, додати спеції, в кінці сметану, петрушку, кріп (рецепт Ері Чуп).

Напої

21. Напій: помити молоду кропиву, порізати в літрову баночку, залити окропом. Як охолоне, додати трішки меду і лимон.
22. “Кропив’янка”. Обдати кип’ятком молоденьку кропиву і м’яту, кинути в бутиль з домашньою самогоночкою і настояти.

Закуска

23. Кропивне масло або кропивний паштет. Кропиву промити, ошпарити, дрібненько нарізати та смажити у великій кількості вершкового масла, посолити до смаку і готово. Перекласти у зручний посуд та використовувати як масло (рецепт Віри Созанської).

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook