Деякі, здавалося б, звичайні жіночі фрази діють на чоловіків як холодна зброя та здатні поранити їх до глибини душі.
Ти мене не любиш
Перед нами фраза-твердження. Вона володіє силою навіювання. Спочатку чоловік буде намагатися спростувати його, а потім задумається. Може бути, вона права, раз так говорить, і я її дійсно не люблю? Якщо не хочете підсилити подібну думку в голову вашого супутника, не вимовляєте подібні речі. Краще скажіть: «Мені так важливо почути від тебе, що я тобі дорога».
Вася купив Маші шубу, а ти мені …
Якщо ви порівнюєте свого партнера з конкурентом і він йому програє, для вашого чоловіка таке протиставлення виллється в агресію, злість або депресію. Ви вказуєте йому на слабкість, його безсилля. Він у свою чергу відчує себе збитковим, можливо, розсердиться або просто порадить вам знайти собі Васю. Замініть фразу-порівняння на більш безпечні слова: «Так хочеться, щоб ти мене побалував чимось». Або: «Я бачила гарне плаття, от би ти мені його подарував, і я б його носила і відчувала твою турботу».
Я на тебе витратила найкращі роки
Мало того що це докір, так ще й Катастрофізація відбувається. Така фраза шкідлива для обох. Промовляючи подібні слова, ви знецінюєте все, що між вами було, самі закладаєте собі програму «все краще залишилося позаду». Чоловіків такі висловлювання дратують і ображають. Замість докорів говоріть: «У нас з тобою вже дуже велика життєва історія, давай разом намагатися, щоб і надалі все було добре».
Подивися, яка я товста
Дуже часто жінки розповідають про свої недоліки в надії почути комплімент чи спростування. Це поганий спосіб випрошувати похвалу. Якщо ви п’ять разів скажете «я товста», на шостий раз чоловік замислиться, а чого це він з такою негарною жінкою живе. Тому про свої недосконалості потрібно мовчати або говорити акуратно. Наприклад, так: «Мені здається, що настав час зайнятися собою, подаруй мені абонемент у фітнес-зал. Хочу поруч з тобою бути у формі, щоб ти пишався мною ».
Я народила тобі дитину
Звучить як велика послуга і натяк на бартерні відносини: я тобі народила, а ти мені за це повинен, і далі перерахування. Такі слова роз’єднують людей, від них рівень ендорфінів в крові починає знижуватися, і любов швидко проходить. Якщо ви хочете нагадати чоловікові, що ви – мама його дитини, скажіть йому спасибі за такого чудового малюка.
Нам потрібно серйозно поговорити
Жінка може мати на увазі, що поговорити потрібно про щось важливе, але чоловічий мозок сприймає цю фразу як сигнал до небезпеки. У чоловіка створюється враження, ніби він знову школяр і його викликає завуч. Йому вже все одно, про що піде мова, для нього в будь-якому випадку інформація буде мати негативне забарвлення. Ця фраза – вірний спосіб змусити чоловіка затримуватися на роботі. Її можна піднести більш м’яко, якщо сказати: «Дорогий, коли у тебе буде настрій, дай мені знати, хотілося б обговорити з тобою пару важливих моментів». Так ви знизите значимість майбутньої розмови.
Коли ми одружимося?
Ці три слова – кращий засіб, щоб закінчити відносини з обридлим шанувальником. Чоловік цінує тільки те, що завойовує. Пряме питання про одруження його відлякає. Якщо ви відчуваєте, що розвитку відносин немає, зробіть крок назад, трохи відстороніться, щоб чоловік зрозумів, що у вас є свої справи, інтереси. І коли він почне турбуватися через ваших посиденьок з подругами, спокійно донесіть до нього, що у вас є своє бачення життя і ви б хотіли повноцінних відносин. Запам’ятайте, щоб чоловік одружився, його страх втратити жінку повинен бути сильніше боязні розлучитися зі своїм холостяцьким життям.
Хватить на неї витріщатися
У тому, що ваш супутник звертає увагу на інших жінок, немає нічого поганого, так влаштована природа. Нема чого його докоряти, якщо він робить це в рамках розумного. Ви тільки будете виглядати нерозумно. Надмірно задивляється на жінок? Почніть дивитися на чоловіків. Він відчує тривогу і зрозуміє свою помилку.
Не чіпай, я сама зроблю!
Така фраза-заборона допомагає вбити в чоловікові всю ініціативу і зробити його інертною людиною. Пройде час, і ви заспіваєте про свою втому, чоловіку, який і пальцем не поворухне. Але ж він не винен. Ви самі забороняли йому проявляти участь. Щоб цього уникнути, всякий раз, коли чоловік намагається щось зробити, говоріть, як вам приємно у всьому відчувати його підтримку.
Ти не вмієш одягатися
Так, в голові у чоловіків не закладено, що вони повинні добре одягатися, але по самооцінці таке зауваження вдарить. Його краще перефразувати, наприклад, сказати: «Я так і бачу на тобі светр блакитного кольору, з твоїми очима він буде виглядати розкішно. Ходімо, купимо ». Потрібно просто виманити людину, сходити разом в магазин, а потім обов’язково додати, як йому йде обновка.
Вибирай: або я, або …
Кожна ваша спроба змусити чоловіка вибирати буде заганяти його в кут і призведе до тупікових відносин. Ставити людину перед вибором можна, але тільки в виправданих випадках, припустимо, коли йдеться про вас і випивки. Ультиматуми на кшталт «я або твоя мама» просто катастрофічні. Ніколи не змушуйте улюбленого вирішувати, хто залишиться в його житті – ви чи його родичі. Якщо хочете підкреслити, як важливо, щоб він приймав вашу сторону, просто скажіть: «Я постійно відчуваю твій захист і знаю, що ти ніколи і нікому не даси мене в образу».
Я ж казала, а ти не слухав
Іноді цей закид у всіх виривається. Але якщо постійно вказувати чоловікові, що ви праві, у нього почне накопичуватися роздратування. Він завжди хоче бути сильнішими і мудрішими, а від таких фраз починає втрачати своє власне я, і ви перетворюєтеся з улюбленої в нудну вчительку. Точно такі ж слова можна сказати м’якше: «Як шкода, ми з тобою думали, що потрібно вчинити так, а зробили по-іншому і помилилися».
Досить страждати дурницями, краще б …
Коли ви говорите, що чоловік повинен залишити свої «неважливі» справи і зробити щось корисне, ви принижуєте його почуття. Партнер розуміє, що його інтереси не враховуються, його сприймають як функцію. Не важливо, що в тебе відбувається, головне – зроби справу. Так ви демонструєте егоїзм і псуєте стосунки. Натякнути про те, що вам потрібна допомога, можна інакше: «Мені так подобається, що в тебе багато різних інтересів. Часом ти настільки захоплюєшся, що якісь побутові речі у тебе просто випадають з уваги. Давай разом приберемо, а то навколо бардак ».
Ти втомився?
Не питайте про це чоловіка, що тільки що повернувся з роботи. Ви викличете у нього роздратування. Він переступив поріг, почув запитання і відразу зрозумів, що від нього чогось хочуть. У нього зіпсувався настрій. Краще перечекайте, перш ніж доручати чоловікові якісь справи. Вимовляєте цю фразу як твердження, так ви покажете своєму чоловікові, що ви йому співпереживаєте. Коли він поїв, відпочив, скажіть: «Розумію, що ти втомився. Якщо будеш в силах, нам з тобою бажано сьогодні зробити … »
Ніколи нічого зробити не можеш
Будь-які закиди зі словами ніколи, завжди, нічого, зовсім, зазвичай – це тотальне знецінення особистості іншої людини. Ви вселяєте чоловікові, що він ні на що не здатний. І з часом він дійсно почне так думати; розвинеться як фізична, так і психологічна імпотенція. Він буде відчувати себе слабким, і не виключено, що почне перемикатися на інших жінок, щоб повернути собі мужність. Зазнав невдачі? Не дорікайте. Скажіть, що це не страшно, ну не вийшло, що тут поробиш.
Приклад діалогу
Якщо ви хочете донести до чоловіка якусь важливу думку, вказати на його неправоту, зробіть це через я-повідомлення. На перше місце у фразі поставте себе, потім почуття. Наприклад: «Я відчуваю себе такою самотньою, так тривожуся, не можу заснути, коли ти пізно приходиш додому. Мені здається, що я одна в цьому великому місті ». Таким чином, ви будете критикувати не людину, а його вчинок.