Третій триместр вагітності – дуже непростий час для майбутньої мами та її малюка. Цей період характеризується появою набряків, труднощами з регулярним випорожненням кишківника. Важливим є також набір ваги при вагітності, адже зайві кілограми ускладнюють виношування, спричиняють підвищенню артеріального тиску та можуть навіть спровокувати передчасні пологи.
Експерти EVA Blog радять вагітним жінкам дуже уважно ставитися до харчування, щоб не набирати зайву вагу. На сторінках цього блогу ви знайдете купу корисної інформації щодо виношування та виховання дітей, а також корисні публікації, присвячені здоров’ю, харчуванню та догляду за обличчям і тілом. EVA Blog запрошує читачів взяти участь у різноманітних конкурсах та підписатись на цікаву розсилку.
Правила складання раціону вагітних у третьому триместрі
Щоб раціон був збалансованим та поживним для майбутньої мами, експерти радять складати меню на кожен день. У ньому мають бути всі поживні нутрієнти:
- вуглеводи;
- клітковина;
- білки;
- жири;
- мікроелементи;
- вітаміни.
Третій триместр має свої особливості споживання нутрієнтів. І все це потрібно враховувати при складанні меню. Наприклад, на 8-9 місяці вагітності споживання білків краще знизити, щоб зменшити навантаження на нирки. До цього моменту дитина вже сформувалась та добре розвинулась, тому можете не хвилюватися.
Не слід зловживати в цей період і жирами. Їх кількість повинна лише компенсувати потреби жіночого організму та організму її дитини.
Що стосується вуглеводів, то їх повинно бути достатньо, аби малюк отримував багато енергії для своєї рухової активності. Краще віддавати перевагу «повільним» вуглеводам, наприклад, снідати кашею зі злаків.
Корисні продукти для вагітних у третьому триместрі
На останніх тижнях вагітності нервова система починає активно готуватись до пологів, тому хвилювання та тривожність наростають. У цей час доцільно побалувати себе корисними ласощами, які створять гарний настрій. Наприклад, яблуками, бананами, грушами.
Корисно споживати м’ясні продукти, в яких зовсім мало жиру, наприклад, пісну телятину, нежирну курку або індичку. Щоб урізноманітнити меню, додайте до нього білу рибу: хек, палтус, минтай, тріску. Усі продукти, в тому числі риба, повинні бути якісними та свіжими.
Ще одним важливим елементом структури харчування майбутніх мам є кисломолочні продукти.