Квітне півонія протягом кількох тижнів. Цей період є найважливішим для неї. Цвітіння в наступному році цілком залежатиме від цьогорічних дій. Після квітнення кущ півонії поступово відновлює енергію та починає готуватися до зимової сплячки. У стеблі починають утворюватися бруньки, з яких навесні відростуть нові пагони.
Догляд за півонією після цвітіння
Під кущем півонії вся земля вкрита великою кількістю пелюсток, які опали після цвітіння. Їх відразу видаліть, щоб не створювати розсадник інфекційних хвороб. Також приберіть на кущі всі суцвіття, які засохли.
Добре поливайте
Щоб півонія сформувала багато бруньок, землю під нею добре зволожте. Припиняти полив одразу після квітнення не можна. Зрошувати її потрібно також під час сухого літа.
Розпушуйте землю
При частих опадах чи поливах на поверхні землі утворюється тверда кірка, тому повітряні маси не можуть проникнути вглиб землі. Для того, щоб цього не сталося, ґрунт під кущем розпуште та вкрийте будь-якою мульчею. Це може бути тирса, скошена трава чи перепрілий перегній.
Підживлюйте
Підживлюють півонію навесні, коли вона починає активно розвиватися, квітнути.
Також підживлюють після завершення квітнення. Для цього можна використати коров’як. Проведіть по колу куща невелику борозну, налийте в неї розчин з води та коров’яку у співвідношенні 1:10. Воно допоможе рослині в укріпленні коренів та формуванні нових бруньок.
Наступне підживлення зробіть у серпні. Застосуйте комплекс мінерального та фосфорно-калійного добрива. На кущ знадобиться 30-40 г добрива, який розсипте в борозну, зволожте та присипте землею.
Обрізайте
Не поспішайте зрізати кущ півонії після квітнення, щоб вона змогла накопичити необхідні поживні речовини.
Після цвітіння, на півонії варто зрізати лише суцвіття без листя. Повністю зрізати рослину потрібно після перших невеликих заморозків. Як тільки кущ нахилиться до землі, відразу зріжте, залишивши пеньочки 2-3 см заввишки.
Деревоподібний вид півонії не рекомендують зрізати, бо квіти з’являються в неї на наступний рік на торішніх стеблах. Ці кущі обрізають навесні. Видаляють слабкі та ушкоджені стебла та гілки.
Пересаджуйте
У серпні півонію пересаджують. Також необхідно перед приходом зими захистити її мульчею з торфу чи перегною.
Радимо також прочитати: Як зберегти зрізані півонії до липня-серпня?