Сода захищає рослини від різноманітних захворювань і шкідників. У мене за два вечори йде до п’яти пачок! Це один з найбюджетніших методів обробки квітів та овочів. Сода захищає смородину від хвороб, а кущі троянд від навали попелиці. Також за допомогою соди можна знизити кислотність ґрунту, а грядки – від розмноження бур’янів.
Я розповім про ті способи використання соди, які перевірені мною на власному досвіді.
-
Обробляємо смородину, аґрус і інші кущові рослини
Обробка проводиться на початку травня і потім повторюється через 7 днів. Це чудова профілактика від борошнистої роси. Для приготування розчину треба 80 г соди залити 10 л води, додати 40 г потертого господарського мила. Потім налити суміш в лійку і обробити кущі. Така суміш підходить і для кабачків.
2. Обробка томатів
Помідори через 7 днів після висаджування у відкритий ґрунт обробляю від фітофтори. 60 г соди заливаю 10 л води, пливати по 1 л під кожен кущ. Кажуть, що після такого поливу плоди стають солодшими. Не знаю, правда це чи міф, але мої помідори смачні.
3. Обробка троянд
Розчинити 80 г соди у 10 л води і обприскати кущі квітки (робити це треба тільки ввечері!), через 2-3 дні повторити.
4. Обробка проти бур’янів
Пів пачки соди розчинити у 10 л води, перемішати і полити всі міжряддя і квітники. Результат – менше бур’яну. Не хвилюйтеся, квітам це не зашкодить.
5. Захист від мурах
У відрі води розчинити 1 п. соди і вилити на мурашник. А суху соду розсипати навколо самого мурашника.
6. Проти слимаків і гусениць на капусті
Щоб позбутися гусениць, 100 г соди залити 10 л води і полити капусту. Рецепт проти равликів: змішати однакову кількість соди і борошна і посипати цією сумішшю уражені листочки.
7. Зменшити кислотність ґрунту
Сипати по дрібці соди в кожну лунку при висаджуванні розсади.
8. Полив огірків і помідорів у червні-липні
Залити 5 г соди 1 л води і вилити під кожен кущ. Повторити через 2 тижні. Після цього, огірки ростуть швидше, рясніше цвітуть і дають плоди.