Мене так батько навчив – ніколи не викидати лушпиння від цибулі. У ньому не тільки добре яйця на Пасху фарбувати, воно найперше для городини треба! А особливо добре ним поливати огірки, особливо коли починає жовтіти листя.
Використання цибулиння на городі
- Для поливу огірків я готую настій цибулиння. Для цього склянку лушпиння цибулі (щільно набиту) заливаю водою (десь 8 л), доводжу до кипіння, вимикаю вогонь, накриваю кришкою і настоюю десь добу. Потім проціджую настій і поливаю ним огірки під корінь десь по 0,5 л під один кущ.
- Цим же настоєм і обприскую огірки по листу, тільки розводжу 1:5 (на 1 л настою 5 л води). Виходить прекрасне позакореневе підживлення і захист від шкідників.
- Якщо на огірки напав павутинний кліщ, їх теж варто обприскати настоєм цибулиння. Але у цьому разі можна використовувати більш концентрований, водою не розводити. Обробляти кущі три рази через 5 днів.
- Якщо з’явилася попелиця, теж допомагає цибулиння: у миску покладіть пів відра лушпиння цибулі, налийте до самого верху киплячою водою, залишіть настоюватись добу, далі процідіть та розведіть водою 1:2. Дехто його застосовує й проти колорадського жука на картоплі та баклажанах.
- Взагалі всі овочі на городі можна підживлювати настоєм цибулиння. Для цього 10 г лушпиння цибулі треба залити 5 л окропу, накрити кришкою і залишити до повного охолодження. Потім процідити і поливати грядки.
Радимо також прочитати: Ніколи не викидайте цибулиння! Це не сміття, а скарб
Яка користь цибулиння?
Настій цибулиння містить силу-силенну мікроелементів і корисних речовин: кальцій, калій, марганець, магній, залізо, мідь, селен, хром, бор, мідь і т.д. Кажуть, що цибулиння діє на городину, як женьшень на людину: тонізує та оздоровлює весь організм! Тому цибулиння – прекрасне добриво! А ще це натуральний інсектицид, який знищує патогенну мікрофлору в ґрунті, робить рослини більш стійкими до хвороб і шкідників. Спробуйте і переконайтеся, що це працює. І головне – не завдає шкоди навколишньому середовищу і вам, коли споживаєте плоди.
Окрім цибулиння, ще пораджу обприскувати огірки такою сумішшю: 10 л води, 30 крапель йоду, 20 г господарського мила і 1 л молока. Усе перемішати і обприскувати кущі, відколи на них з’явилися перші 4 справжні листочки, кожні 10 днів.
А щоб огірки довше плодоносили, зробити таку суміш: 10 л води, 2 л сироватки. Обприскати і полити огірки. Після такої обробки на огірках і перці знову утворюються зав’язі, і вони дають плоди.
Радимо також прочитати: Поливайте огірки цим настоєм – і врожай буде ого-го!