Ці важливі справи потрібно встигнути зробити у саду, городі і квітнику у березні.
У саду
- Не варто накидати сніг під дерева. Якщо у саду ще подекуди лежить сніг, його не варто накидати у пристовбурові кола, зокрема, під яблуні та груші. Коли потепліє і крона “прокинеться”, коріння буде “спати” під шаром снігу. І дереву бракуватиме поживних речовин. Тому розкидати сніг не варто, нехай він тане природним чином.
- Огляньте, чи кору дерев не обгризли миші чи зайці. Якщо пошкоджені тонкі гілки, їх слід обрізати до першої здорової бруньки, яка “дивиться” назовні крони. Якщо пошкоджено стовбур і рани глибокі, до деревини, їх слід замазати садовим варом.
- Побіліть стовбури. Це захистить дерева від сонячних опіків, що виникають у результаті різкого перепаду денних і нічних температур. Білити можна спеціальним білилом або водоемульсійною фарбою.
- Час обрізати плодові дерева: видалити сухі та пошкоджені гілки, видалити гілки, які “дивляться” всередину крони (вона має добре освітлюватися сонцем).
- Так у березні час обрізати ягідні кущі (смородину, агрус тощо): видалити старі, пошкоджені, а також ті гілки, які лежать на землі, залишивши найсильніші.
- Обприскайте дерева і кущі від шкідників. Це слід зробити до розпускання бруньок.
-
Обрізання кущів смородини, порічки і аґрусу. Як і коли це робити
-
Обрізання дерев прожене із саду шкідників
У городі
- Розчистіть від снігу міжряддя і накидати його на грядки. У міжрядді ґрунт швидше розтане і насититься вологою. Якщо вода застоюється на городі, треба прокопати траншеї для її відведення. Адже застій води дуже шкодить багатьом рослинам.
- Посійте розсаду помідорів, перцю, ранньої білокачанної і цвітної капусти, азгодом пропікіруйте її, намагаючись розсаджувати разом із грудочкою грунту на корені.
- Підготуйте картоплю до посадки наприкінці місяця. Виберіть бульби, покладіться у світле тепле (18 ОС) місце на два тижні, а потім ще на 4 тижні у прохолодне (13-15 ОС).
У квітнику
- Привідкрити укриті на зиму троянди. Якщо снігопадів і морозів більше не очікується, варто зняти верхній шар укривного матеріалу.
- Коли повністю розтане сніг на газоні і він підсохне, варто згребти сміття і суху траву. А після цього удобрити азотними добривами.
- У березні час сіяти однорічні квіти (айстру, петунію, сальвію тощо), трошки пізніше можна сіяти флокс, агератум, цинію тощо. Посіяні у лютому однорічні квіти час пікірувати і розсадити в окремі горщики.
-
Як обрізати різні види троянд навесні. Детальні поради
Post Views: 28