Здається, найпростіший спосіб відбілити одяг, постіль, рушники – купити відбілювач. Проблема у тому, що більшість з них має у складі хлор, який негативно впливає на волокна тканини, адже є агресивною речовиною.
Альтернативою є кисневі відбілювачі, але вони здебільшого діють при дуже високій температурі. Але багатьом тканинам прання у гарячій воді (вище 40 градусів) протипоказане. У такому разі у пригоді можуть стати “народні” методи відбілювання, якими колись користувалися наші мами і бабусі. Ними також можна скористатися, коли необхідного відбілювача немає під рукою.
Як вивести плями на кухонних рушниках?
Кухонні рушники чистими не бувають. На них зазвичай багато різних плям, які погано відпираються звичайним порошком. У такому разі допоможе простий засіб. Знадобиться 2 ст. ложки гірчичного порошку. Його треба розчинити в 1 л гарячої води і залишити, щоб розчин добре настоявся. Далі процідити, розвести у 3 л води. Замочити у цьому розчині кухонні рушники і залишити до ранку. Далі випрати, як зазвичай.
Як відбілити речі під час прання у машинці?
Якщо ви не хочете довго возитися із відбілюванням, можна поєднати цей процес із пранням у пральній машинці. Для цього звичайний порошок потрібно перемішати з відбілювальним. І обов’язково обрати режим прання із замочуванням.
Пом’якшувачі для постелі краще не використовувати, а замість них – оцет. Просто залити оцет у відсік для мийних засобів або прямо у барабан. Це допоможе пом’якшити тканину і зберегти її білизну.
Як відбілити постіль і банні рушники?
Щоб відбілити постіль, яка від багаторазового прання стала сірою, білі футболки або сорочки, додайте до звичайного порошку нашатирного спирту. Після такого прання застарілі чи запрані речі стануть білосніжними. Для цього перед пранням речі треба замочити у спеціальному розчині.
У 10 л води розчинити 50 г прального порошку, 6 ст. ложок солі, 1 ст. ложку нашатирного спирту, 3 ст. ложки перекису водню. У цьому розчині замочити речі на ніч. Далі випрати, як зазвичай.
Ефективне також кип’ятіння білизни у такому розчині: 50 г прального порошку, 1 ст. ложка кальцинованої соди, 1 ст. ложка перекису водню, 5 л води. Кип’ятити у цьому розчині білизну 30 хв, потім прополоскати.
Ефективним також є замочування у розчині соди: 5 ст. ложок на 10 л гарячої води. Замочити білизну потрібно на кілька годин або на ніч, а потім випрати звичним способом.
Як відбілити шкарпетки і футболки?
У теплу воду додайте 2 ст. ложки борної кислоти, замочіть в цьому розчині білі шкарпетки на кілька годин. Після такого замочування вони не тільки стануть білосніжними, а й знезаразяться від грибка. Далі треба прати, як робите це зазвичай.
Ще для відбілювання можна використовувати господарське мило. Рекомендується натерти його і розчинити у воді і додати нашатирного спирту або перекису.
У розчині води, натертого господарського мила та соди можна виварити білі речі. Але цей метод не підходить для синтетичних і делікатних тканин, лише для бавовни. Виварювати потрібно близько години на мінімальному вогні.
Пам’ятайте: пожовтіти може навіть чиста білизна, якщо вона довго лежить у складеному стані. Тому її потрібно час від часу провітрювати.