Інгредієнти:
1,5 л води, 0,5 л житньої закваски, по 250 г шинки, вареної і копченої ковбаси, по 2 морквини і цибулини, 2–3 зубці часнику, 2 лаврових листки, кінза, гвоздика, 0,5 ст. ложки сушеного часнику, по шматку кореня селери і петрушки, 2 ст. ложки майорану, кріп, перець горошком, сіль, сметана, олія.
Закваска для журеку
200 г житнього борошна, 500 г теплої води, 2 зубці часнику, 1 шматочок житнього хліба.
У банку насипати борошна (половину житнього борошна можна замінити вівсяним, змоловши вівсяні пластівці на кавомолці), залити водою, добре перемішати. Додати часник, шматочок хліба. Можна додати духмяний перець, лавровий листок. Зав’язати банку марлею і поставити на 3–4 дні в тепле місце. Коли закваска буде готова, поставити у холодильник.
У каструлю із закваскою та водою покласти моркву, корінь селери і петрушки, нечищену цибулю, кінзу, гвоздику, порізану шинку. Посолити і проварити на малому вогні 30 хв. Дрібно порізати цибулину, морквину, часник, ковбасу. Обсмажити цибулю, моркву і додати частину спецій. З бульйону вийняти овочі і кінзу. Додати нарізану картоплю. Прокип’ятити, додати засмажку, нарізані ковбаски та інші спеції. Варити суп до готовності. Додати сметану, довести до кипіння і вимкнути. Подавати з половинкою вареного яйця.