У травні заготовляють зелені «пігулки»

Сировину треба збирати не менше як за 200 м від звалищ, промислових підприємств, автомобільних шляхів та і залізниць.

Цьогорічна весна затяжна і примхлива. Наслідком погодних сюрпризів нерідко стає кашель та нежить. При перших ознаках застуди не обов’язково відразу бігти в аптеку, допомогти можуть народні засоби. Саме у травні, коли масово збирають лікарські трави, зелені «пігулки» можна знайти у себе під ногами. Про це розповідає біоенергетик і травникарка Лідія САС.

– Які народні засоби помічні при застуді?

– Якщо застудилися, спочатку треба звернутися до лікаря, щоб не пропустити запалення легенів або бронхіт. Якщо обстеження нічого серйозного не виявило, можна подолати симптоми застуди народними методами. Приміром, при підвищеній температурі треба взяти 1 ч. ложку суміші листя та коренів кульбаби, залити 1 скл. окропу, настояти 1 год та приймати по 50 г настою три-чотири рази на день. Нежить вилікує гарячий настій перцевої м’яти. Для цього треба 1 ст. ложку трави залити 0,5 л крутого кип’ятку, настояти, закутавши, 1 год, процідити. Приймати по 0,5 скл. гарячого настою, який можна підсолодити. Одночасно з питтям потрібно промивати цим настоєм ніс. З ломотою і м’язовими болями у тілі впорається відвар з вербової кори та гілочок. Такий чай має бути золотавого кольору. Крім того, верба ще й добре виводить токсини, що утворюються в організмі при застудах.

– Що з рецептів народної медицини порадите при кашлі та ангіні?

– У травні саме зацвітає чорна бузина. 2 ч. ложки подрібнених суцвіть заливають 1 скл. окропу. Таким настоєм полощуть горло при ангіні і стоматиті. Чай або настій із квіток бузини призначають при ларингіті, бронхіті, грипі. А ще з цієї рослини можна приготувати чудовий весняний вітамінний напій. Для цього квіти з п’яти суцвіть бузини засипають цукром, додають туди порізаний лимон, заливають 5 л кип’яченої води, міцно закривають і ставлять настоюватися на вісім днів.

– У травні зі свіжої сировини можна приготувати чимало трав’яних вітамінних чаїв. Які складники туди варто додавати?

– У чай для підвищення імунітету мають входити трави, здатні нейтралізувати шкідливі мікроорганізми (наприклад, деревій, ромашка аптечна, звіробій, листя або гілки калини і журавлини, пелюстки чайної троянди, хвоя і ягоди ялівцю). До них бажано додавати мед до смаку.

– Яких правил збору лікарських трав треба обов’язково дотримуватися, аби не нашкодити собі?

– Сировину треба збирати не менше як за 200 м від звалищ, промислових підприємств, автомобільних шляхів та і залізниць. Дотримуватися цього правила потрібно тому, що рослини інтенсивно нагромаджують у собі отруйні речовини, наявні в ґрунті, атмосфері або воді.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook