У здорової людини вушна сірка має медовий відтінок і буває двох типів: суха і волога. Вушна сірка виробляється сальними залозами виключно в зовнішній частині слухового проходу. До отриманого секрету додаються волоски, відмерлі клітини шкіри та інші відходи життєдіяльності організму. Деякі вчені вважають, що цей секрет служить не тільки для змащення, але також для захисту організму від патогенних бактерій.
Потемніння сірки
Це саме по собі не несе ніякої загрози і не вказує на конкретне захворювання. Але якщо до цього симптому додається носова кровотеча, є велика ймовірність того, що це початкова стадія розвитку синдрому Ранд – Ослера. Це спадкове захворювання, яке лікується прийомом препаратів з підвищеним вмістом заліза.
Рідка молочно-жовта
Свідчить про початок гнійних процесах в вушному проході. При цьому часто можна спостерігати такі супутні симптоми: підвищення температури, збільшення лімфатичних вузлів, ослаблення організма.В такому випадку перше, що повинні зробити лікарі, – визначити збудника інфекції, а потім призначити антибіотики або противірусні препарати.
Чорна
Важливо розуміти, що одноразове фарбування сірки в чорний колір не є приводом для занепокоєння. Можливо, причиною цього явища стало звичайне забруднення. Якщо ти спостерігаєш подібну аномалію неодноразово, варто негайно звернутися в лікарню. Причиною зміни кольору сірки можуть стати конфлікт деяких хвороботворних грибків, саме вони забарвлюють її в чорний колір. В такому випадку пацієнтів часто турбує сильний свербіж у вусі. При цьому лікарі призначають протигрибкові препарати.
Сіра
Причиною такого колірного зміни найчастіше стає звичайний пил. Сіра сірка найчастіше спостерігається у жителів великих міст. Якщо при цьому немає ніяких супутніх симптомів, турбуватися нема про що!
Біла
Така зміна свідчить про брак в організмі певних мікроелементів: заліза або міді. Часто лікарі призначають прийом комплексних вітамінних препаратів, враховуючи всі супутні симптоми.