Облаштувати дитячу кімнату: поради і застереження

Від того, наскільки зручно й приємно дитині на власній території, залежить її розвиток, бажання вчитися.

Облаштування особистої території дитини – справа не з легких. Адже батьки завжди прагнуть подарувати малюкам найкраще. Мрія кожної матусі – казкова кімната для малечі. Та перш ніж братися за ремонт, продумайте усе до найменших дрібниць, адже дитяча кімната – це місце, де малюк спить, грається, вчиться, спілкується з друзями. Від того, наскільки зручно й приємно дитині на власній території, залежить її розвиток, бажання вчитися.

Передусім маєте подбати про те, щоб у цей період діти не перебували в помешканні і не дихали фарбою та пилюкою. Та й уявіть, який сюрприз чекатиме на малечу: приїжджає син чи донька від бабусі, відчиняє двері власної кімнати й потрапляє у казку, що її створили ваші дбайливі руки.

Які кольори обрати
Кольори предметів, що оточують малюка, мають величезне значення. У жодному разі не обирайте фарб та шпалер темних, «металевих» відтінків. Вони пригнічують дитину. Однак і «гарячих» та агресивних кольорів (скажімо, червоного) варто уникати: у червоній кімнаті втихомирити та вкласти дитину спати буде годі. А от жовтий, персиковий, зелений у поєднанні з дерев’яними меблями якнайліпше відповідають особливостям фізіології й психіки малюків: урівноважують, заспокоюють, розвивають. Зате на поличках мають бути яскраві книжечки, різноманітні картинки та іграшки. А ще залиште на стіні місце для такої собі дитячої художньої галереї (адже всі діти люблять малювати!) – уявіть, як пишатиметься ваша малеча, коли її творчістю захоплюватимуться гості…

Що робити з підлогою
Не секрет, що всі малюки люблять гратися на підлозі, тож вона має бути безпечною і чистою. Забудьте про кахлі та ковроліни. Перші – слизькі, а другі вбирають надто багато пилу й мікробів (через це у дитини може розвинутися алергія й навіть хронічний бронхіт). А от дерев’яний паркет, ламінат чи коркове покриття – саме те, що треба. Якщо стелитимете килимок, віддайте перевагу виготовленому з натуральних матеріалів, а не із синтетики.

Меблі
Передусім дитячі меблі мають бути міцними й безпечними. Фахівці радять відмовитися від речей із ДСП, адже для їх виготовлення використовують надто багато клею. Найкращим матеріалом, хоч аж ніяк не найдешевшим, є натуральна деревина. Купуючи речі в кімнату, неодмінно вимагайте у продавців гігієнічний сертифікат й обминайте сумнівні магазинчики та місця на ринках, де вам можуть продати хтозна-що і хтозна-якого виробника. Предмети у дитячій кімнаті мають бути без гострих кутів, простої форми й з великими деталями.

Ідеально, коли у малечі буде окрема шафа для одягу, стелаж чи етажерка для книжок, комод (скринька) для іграшок, робочий стіл зі зручним стільцем і, звичайно ж, ліжечко. До речі, якщо у кімнаті мешкатимуть двоє діток, чудовим варіантом для того, щоб зекономити простір, буде двоярусне ліжко (проте пам’ятайте, що воно мусить бути міцним та безпечним). Якщо у вас маленька дитина, придбайте ліжечко з балдахіном – він захищатиме малюка від яскравого світла, улітку – від комах, однак доведеться прати його бодай раз на тиждень, бо балдахіни інтенсивно вбирають пил.

Освітлення
Освітлення дитячої кімнати має бути не різким і не тьмяним, а яскравим та м’яким водночас. Для цього придбайте люстру з білим абажуром – він розсіюватиме світло. А найліпше кімната буде освітлена, якщо у ній розмістити три джерела світла на трьох рівнях: на стелі, стіні й столі. Дуже важливим є освітлення робочого куточка. Коли воно правильне, дитина менше втомлюватиметься, а головне – не пошкодить зір. Тож подбайте про хорошу настільну лампу (її потужність не має перевищувати 60 Вт).

Як усе розташувати
Аби діти почувалися максимально комфортно на власній території, поділіть кімнату на такі собі зони: для навчання, для ігор та для відпочинку. Робочий стіл ліпше розташувати біля вікна: коли школяр виконуватиме домашнє завдання вдень, не доведеться вмикати настільну лампу, та й денне світло не завдає шкоди зору. Зона для ігор не примха, а нагальна потреба дитини. Адже після занять їй хочеться відпочити, розслабитись, погратися улюбленими іграшками. У цій зоні має стояти скринька з іграшками чи тумба для їх зберігання. Якщо є бодай трохи вільного місця (до речі, для цього можна використати частину території, виділеної для ігрової зони), облаштуйте шведську стінку – це і задоволення для малюків, і їхній фізичний розвиток. Дитяче ліжечко розташуйте в затишному місці. Якщо кімната з нішею – «сховайте» туди ліжечко, припасувавши оригінальну ширму (це додасть таємничості інтер’єру кімнати, а який малюк від цього не буде у захваті?). Не забудьте почепити й кілька полиць для книг, «важливих» дрібничок та інших «скарбів».

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook