Чи знаєте ви, що, вибираючи перед пранням мийний засіб, конче потрібно звертати увагу на те, з якого волокна зроблено тканину. Цілком можливо, що за одне прання доведеться змінити порошок. На упаковках мийних засобів завше є вказівки, як засобом користуватися. Нехтуючи їх, ви ризикуєте зіпсувати річ.
Приміром, якщо регулярно прати бавовняну білизну в нейтральному мийному засобі, вона швидко втратить вигляд, стане сірою, запраною.
Вовняна річ у складі, призначеному для бавовняних виробів, може зіпсуватися одразу: збіжиться, скуйовдиться.
Більшість мийних засобів містить оптичний відбілювач – він поліпшує якість кольорової білизни, освіжає фарби. А спеціальний засіб, що міститься в пральних порошках і призначений для виведення плям від фруктів, ягід, – дуже ефективний під час прання білої білизни.
Щоб висипати з коробки пральний порошок, в неї зазвичай зрізають кутик або ж продавлюють намічений на фабриці отвір. Але часто треба посипати невеликою кількістю порошку особливо забруднені місця на одязі, приміром, комірці чи манжети сорочок. Однак через широкий отвір порошок сиплеться тільки струменем. Проткніть в іншому кутикові коробки два-три отвори, і ви переконаєтеся у зручності такої „сільниці”.
Під час прання білизни в машині потрібно точно знати вагу речей, тому що від цього залежить кількість порошку для прання, якість прання та довголіття машини. Простирадло в середньому важить 400-500 г, наволочка – 200 г, махровий рушник – 250-300 г, підковдра – 650 г, скатертина – 600 г, серветка – 50 г, носовичок – 25 г, чоловіча сорочка – 300 г, дитяча сорочка – 200 г, жіноча сорочка – 150 г.