Сьогодні можна знайти величезну різноманітність цих побутових приладів в магазинах, але принципово вони розділяються тільки системами охолодження і методами заморозки.
Габарити і ціна холодильника
В першу чергу важливо визначитися з габаритами. Стандартні розміри ширини домашнього холодильника – 60 см, але все залежить від ваших можливостей і вподобань.
Можливо, ви зможете дозволити собі придбати сучасний прилад ширший. Або ваше планування вимагає сучасний побутовий холодильник з меншими розмірами. Який вибрати?
Навіть при виборі великого холодильника потрібно врахувати свої дверні прорізи, адже це не меблі – розібрати їх неможливо. Є побутові холодильні установки, які майже не займають кухонного простору – вбудовуваний холодильник.
Іноді важливе розташування морозильної камери. Особливого значення це не має, тому вибирайте так, як вам буде зручніше.
Широкі холодильні проділи «перетворилися» з часом у дводверні варіанти. Наприклад, є зразки, де висота 180 см, ширина – 120 см, глибина – 80 см. Цей гігант буде актуальний для величезної родини, а ось для 2-3 чоловік він не потрібен.
Дуже важливо визначитися з висотою холодильника, потрібно враховувати ваш зріст, інакше на самих верхніх полицях будуть весь час залишені «невидимі» продукти. Ідеальним вважається варіант, коли побутовий прилад нижчий, але ширший.
Щоправда, до виробників така проблема вже «дійшла», тому в продажі майже не залишається високих побутових приладів, а ось у ширині вони ростуть. А це надбавка близько 20% в ціні.
Вартість морозильного агрегату має величезне значення, так як, купуючи прилад дорожчий, ми розраховуємо отримати багатофункціональний виріб. Але і тут все не так однозначно. Виклавши велику суму за хороший товар, ви можете отримати купу непотрібних вам функцій.
Якої фірми вибирати холодильник та чи треба звертати увагу на бренд? Ціну в торгових точках встановлюють залежно від марки виробника і бренду. Відомі виробники з гучними назвами – це ще плюс 30% до вартості. Тому слід звернути увагу на холодильник Bosch по розумній ціні.
Деякі фірми, такі як Hansa, Electrolux, Samsung давно вже збирають свої вироби в Польщі, Росії, Туреччині. Тому чи варто переплачувати за марку чи ні – вирішувати вам.
Скільки камер?
Купуючи холодильник для дому, вирішіть який вибрати – одно– або двокамерний. Торгові агенти просувають сьогодні двокамерні холодильники. На думку багатьох, такий варіант самий виграшний.
Якщо, наприклад, ви не використовуєте заморожені продукти або купуєте їх мало, то навіщо вам дві морозильні камери?
Якщо ви любитель напівфабрикатів та замороженої їжі, то зручна окрема морозильна камера для вас – просто знахідка. Сучасні морозильні камери розташовуються вже за стандартом внизу і це дуже зручно. Відділом заморозки користуються рідше, ніж самим холодильником, тому, відкриваючи однокамерний холодильник, ви порушуєте процеси заморозки.
Але, якщо ваш відділ з морозильною камерою буде розташований вгорі, то ви заощаджуєте 10% електрики.
Енергоспоживання
Вибирати холодильник для дому з меншими витратами на електрику потрібно за принципами, які підходять до будь-якого побутового приладу. Наприклад, ті ж букви від A до G, де останній параметр вважається самим неекономічним.
Самі мінімальні витрати будуть у техніки класу А, таким приладам віддає перевагу Європа. Коштують вони дорожче, але окупаються економією електрики швидко.
Одно– або двокомпресорні?
Часто в комбінованих холодильниках розташовані два компресори: один для морозилки, інший для холодильника. Дуже зручно, особливо коли потрібно відключати морозильну камеру окремо, наприклад, для прибирання. Тільки при поломці одного компресора вам доведеться розщедрюватися на заміну обох.
Системи розморожування
Система розморожування на сьогодні сильно змінилася. Вам більше не потрібно буде розморожувати вашу морозильну камеру вручну, годинами чекати, коли «витечуть» останні краплі води. Раніше у господинь подібне прибирання займало весь день.
Тепер ви можете вибрати розморожування камери в трьох варіантах:
- Примусове відтавання;
- Авторозморожування;
- No Frost.
Найдешевший спосіб – це ручне розморожування. При авторозморожуванні на випарнику утворюється лід, тому компресор часом відключається, а лід випаровується.
Система розморожування No Frost не вимагає участі людини, «розумна камера» все зробить сама. Повітря в ній добре циркулюється, інею не утворюється, а температурний режим однаково розташовується по всій камері.
Зараз інтернет–форуми просто рясніють повідомленнями, що деякі моделі холодильників майстри-ремонтники відносять до одноразових приладів, які не підлягають заміні. Дійсно, якщо ми купуємо холодильник, де стінки менше п’яти сантиметрів, то корпус морозильного агрегату вже не розібрати, тільки якщо на запчастини. Значить, відремонтувати такий холодильник, буде неможливо.
На вартість холодильника впливає наявність додаткових функцій. А в цьому виробники просто перевершили себе:
- Льодогенератори дозволяють отримати порцію льоду;
- Важільні ручки полегшують відкривання дверей;
- Інфрачервоні випромінювачі, що продовжують термін зберігання продуктів;
- Поглиначі запахів;
- Полиці, ящики та самовисувні кошики.
Багато-які додаткові функції погіршують роботу побутового приладу. Виходить, чим більше буде опцій у вашому холодильнику, тим менш надійним він буде в роботі.
Як потрібно вибирати хороший холодильник? Вибираючи холодильний апарат, орієнтуйтеся не на вартість, а на його якість. Якісний прилад повинен пропрацювати 5 років без поломок.