Дуже часто розтяжки з’являються внаслідок різкого збільшення ваги, або швидкого схуднення, шкіра не встигає за змінами обсягів тіла, травмується і з’являються розтяжки. Тому перше правило:
1. Контролюйте свою вагу.
2. Відкоригуйте режим харчування. Збільшити в раціоні білок. Він є головним будівельним матеріалом для клітин, в тому числі шкіри, бере участь в регенерації (відновленні) тканин, синтезі колагенових і еластинових волокон. Також вживайте насичені вітамінами овочі, фрукти, в яких містяться мінерали, каротиноїди та інші корисні компоненти. На солодощі і борошняну їжу поставте табу.
3. Пийте за добу до восьми склянок звичайної, не кип’яченої води, тоді клітини не будуть запасатися рідиною, не буде набряків.
4. Виконуйте фізичні вправи. Добре допомагає стрейчинг – комплекс вправ, спрямований на розтягнення м’язів.
5. Вагітним допоможе позбутися від розтяжок використання бандажа. Підбирає бандаж лікар-гінеколог. Бандажі бувають допологові та післяпологові, вони не тільки допомагають зменшити навантаження на хребет, але і не дають обвиснути животу, зберігають його правильну форму. Лікарі також рекомендують вагітним жінкам змащувати шкіру, де в майбутньому можлива поява розтяжок, кремами, зволожуючими шкіру або навіть просто оливковою олією.
До речі, зараз з’явилися косметичні препарати, у складі яких перебуває гіалуронова кислота, силікон, натуральний колаген і еластин.
Всі ці засоби, як і оливкова олія, не проникають в глибокі шари шкіри, але допомагають утримати вологу в шкірі, перешкоджають її випаровуванню через пори. Це відбувається за рахунок створення плівки, яка ніби «запечатує» шкіру.
6. Для того, щоб позбутися від розтяжок на грудях, що з’являються у жінок найчастіше після пологів, необхідно підібрати собі бюстгальтер з натуральних матеріалів, в якому вам було б зручно. Також допомагають масажі (особливо в тих місцях, де можуть з’являтися розтяжки) і різні масажери.
Можна проробляти такі водні процедури: щодня обмивайте груди водою (кімнатної температури), а потім ретельно витирайте її, використовуючи спеціальну махрову рукавицю або грубий рушник. Причому такі процедури допомагають не тільки запобігати появі розтяжок на шкірі, але і целюліту.
Також можна використовувати креми від розтяжок, в яких містяться натуральні олії (олія рожевого дерева, м’яти, лимона, горіха і паростків пшениці), водорості, вітаміни і антиоксиданти.
Домашні засоби від розтяжок
Щоб не витрачати гроші на дорогі креми і ще дорожчі салонні процедури, є народні засоби, що допомагають в профілактиці появи розтяжок на шкірі:
- Маска з кульбаби. Для приготування маски візьміть листя кульбаби (200 грамів), оливкову олію (2ст.л.), сік алое (1ч.л.), борошно (1ст.л.). Листя необхідно розтовкти в кашку, для цього краще всього використовувати блендер. Перемелене листя покладіть в глибоку тарілку, туди ж додайте сік алое, оливкову олію, борошно і добре перемішайте. Маску наносити на чисту шкіру в районі стегон і живота, там, де найчастіше з’являються розтяжки, залишити на 15 хвилин, а потім змити. Маску наносьте кожні три-чотири дні.
- Маска з винограду. Гілочку винограду звільнити від кісточок і перемолоти ягоди в блендері. Отриману кашку нанести на проблемні зони, потримати з півгодини, після чого змити. Такі маски наносити також кожні три-чотири дні. Сік винограду покращує зовнішній вигляд шкіри, захищає клітини від руйнування їх вільними радикалами, завдяки своїм антиоксидантним властивостям.
- Фруктовий пілінг. Відновлює кисневий баланс і кровообіг в дермі. Для приготування пілінгу потрібно змішати в глибокій тарілці звичайний йогурт (100мл), мигдальну олію (1ст.л.) і цедру одного лимона, подрібнену на терці. Суміш нанесіть на грубу мочалку і потім на проблемні місця. Такий пілінг робіть не частіше одного разу на тиждень.
- Крем з оливковою олією і алое. Цей вітамінний крем готується так: візьміть сік алое і оливкову олію по 2 ст.л., змішайте їх з 5-ма краплями з капсул, що містять вітаміни Е і А. Такі капсули можна купити в аптеці. Щоб отримати п’ять крапель, вам будуть потрібні кілька капсул. Приготований крем потрібно наносити на проблемні зони після пілінгу. Шкіра буде швидше відновлюватися, насититься вітамінами, буде красивою і більш еластичною.
Тепер ви знаєте декілька способів позбутися від розтяжок і поліпшити стан своєї шкіри. Не намагайтеся розраховувати лише на якийсь один спосіб, використовуйте їх декілька в комплексі, тоді можна очікувати більшого ефекту.
Якщо ж ваші розтяжки не будуть піддаватися так, як вам би цього хотілося, все одно не варто переживати, розтяжки – це не смертельно, з ними цілком можна співіснувати, насолоджуючись життям.
Перед застосуванням будь-яких засобів народної медицини проконсультуйтеся з лікарем!