Чому варто пошити крісло-мішок
• Найбільший плюс – це комфорт! Крісло повністю повторює форму тіла, зменшує навантаження на хребет, допомагає розслабитися і прийняти абсолютно будь-яке зручне положення.
• У кріслі зручно дивитися телевізор, працювати на ноутбуці, читати, спати або просто відпочити.
• Такі крісла дуже мобільні. Їх можна складати одне на одне, переміщати квартирою (важать вони 3–7 кг), при цьому не псуючи підлоги.
• Крісло безпечне для дітей, оскільки не має гострих кутів. Воно буде не тільки предметом інтер’єру, а й стане улюбленою іграшкою дитини.
• Підходить абсолютно для будь-якого інтер’єру. Головне – правильно підібрати текстиль.
• Маючи кілька зовнішніх чохлів, змінити зовнішній вигляд приміщення можна за кілька хвилин. Солідності й серйозності інтер’єру надають шкіряні крісла-мішки. Яскраві тканини і малюнки крісла-мішка прикрасять дитячу кімнату.
• Оскільки зовнішній чохол легко знімається і переться, крісло завжди матиме охайний вигляд.
• Таке крісло можна поставити на дачі, балконі або веранді, а крісло з чохлом зі шкірозамінника можна поставити у саду.
• Воно стане чудовим подарунком дитині або другу.
Крісло-груша – найзручніше у світі
Крісло-мішок (бінбег, або крісло-груша) – дуже зручна річ, яка вдало вписується у будь-який інтер’єр. Коштує в середньому 600–1000 грн. Таке ж крісло можна зробити власноруч за один день, і обійдеться воно утроє-учетверо дешевше. Воно має бути в кожному домі, особливо якщо в ньому є діти!
Щоб пошити крісло-мішок своїми руками, вам знадобиться: 1) тканина для внутрішнього чохла 1,5 м Х 3–3,5 м. (Можна використати звичайне простирадло, краще трикотажне. Важливо, щоб тканина добре пропускала повітря і була гладкою.); 2) тканина для зовнішнього чохла (1,5 м Х 3–3,5 м), бажано меблева або інша цупка; 3) 2 блискавки (100 см для зовнішнього чохла і 30–50 см для внутрішнього); 3) нитки (обов’язково міцні!), ножиці, швейна машинка і папір для викрійки; 4) наповнювач для крісла (пінопластові кульки або гранули полістиролу малого діаметру, продаються у магазинах будматеріалів). Для дитячого крісла розміром S (1 м заввишки) знадобиться приблизно 200 л наповнювача, для дорослого XL (1,3 м заввишки) – приблизно 300–400 л.
Деталі для зовнішнього чохла: 6 бічних клинів; 1 шестикутник зі стороною 40 см для основи крісла та 1 шестикутник зі стороною 10 см для верху; 1 ручка для перенесення крісла (прямокутник 5Х12 см). Щоб накреслити правильний шестикутник із заздалегідь заданою стороною, наприклад 10 см (сторона верхнього боку крісла), треба накреслити коло з таким же радіусом (10 см). Потім по всій довжині кола зробити насічки – це будуть вершини шестикутника. Після цього з’єднати сусідні вершини, і вийде шестикутник зі стороною 10 см.
Зробити шаблони деталей, перенести їх на тканину для зовнішнього і внутрішнього чохла, вирізати. Для цієї схеми припусків на шви робити не треба.
Для внутрішнього чохла потрібні такі ж деталі викрійки, за винятком ручки. Зшити усі бічні деталі двох чохлів, у внутрішній вшити коротшу блискавку, а в зовнішній – довшу, насамкінець вшити дно і верхівку до обох чохлів, а до зовнішнього пришити ручку. Краще, якщо шестикутники будуть з’єднуватися між собою липучками (їх слід нашити).
Далі треба наповнити на 2/3 об’єму внутрішній чохол пінопластовими кульками. Щоб не довелося потім бігати по квартирі з пилососом, рекомендуємо взяти пластикову пляшку, зрізати дно і верхівку, щоб вийшла труба. Відкрити блискавку чохла, просунути крізь отвір пляшку і примотати її до чохла скотчем. Тепер можна починати пересипати кульки у чохол. Застебніть блискавку, одягніть зовнішній чохол.
…Або м’яч
За таким самим принципом можна зробити крісло-мішок у вигляді футбольного м’яча. Для поданої схеми треба зробити припуски на шви. У цьому разі буде багато швів, тому шити таке крісло варто тільки у тому випадку, якщо ви впевнені в якості швів своєї швейної машинки. Знадобиться лише 2 лекала: шестикутника і п’ятикутника. Для пошиття потрібно 20 шестикутників і 12 п’ятикутників. Щоб зручно й економно вирізати деталі, зробіть кілька однакових паперових викрійок і розкладіть їх на тканині перед розрізанням.
Можна зробити також крісло-подушку, циліндр або куб.