8 дієвих способів “погасити” конфлікт в родині

Навіть в самій дружній родині трапляються сварки і конфлікти. Найголовніше — не дати скандалу розгорітися, бо пройшовши певну точку, він може стати неконтрольованим. Простіше загасити його на самому початку, ніж потім зализувати рани і відновлювати руїни. Ось як це можна зробити.

Кращий спосіб загасити полум’я — не давати йому їжі. Візьміть себе в руки і не дозволяйте собі відповідати, якщо звинувачують вас. Ні, не демонстративно — просто дайте людині виговоритися. Ніхто не буде розмовляти з порожнечею, сказавши все, що накопичилося і не отримавши у відповідь ні докорів, ні заперечень, ваш опонент, швидше за все, замовкне. Можливо, він навіть запитає: «Ну що ти мовчиш?» А ви дайте відповідь: «Ну, а що тут скажеш». Говоріть спокійно і тихо. Не кричіть у відповідь. Навіть якщо всі закиди несправедливі — неважливо. Вам же потрібно зараз погасити конфлікт — ось і гасіть!

Не узагальнюйте. Якщо хтось винен в тому, що розбив вашу улюблену чашку або забув купити хліб до вечері, не треба кричати: «Ось так завжди! Ось в цьому ти весь! Тобі завжди наплювати на мої прохання! Правильно мені мама казала!». Візьміть себе в руки і про себе скажіть: «Це всього лише чашка, ніхто не помер». І повторіть так разів двадцять. Ви самі не помітите, як вам стане смішно від того, що хвилину тому ви готові зірватися. Це просто втома і роздратування.

Визнайте свою провину. Нехай він сто разів не правий — визнайте зараз, в даний момент. Він роздратовано сказав, що суп знову пересолений або що ви знову витратили багато грошей? Погодьтеся з ним. Зрештою, може, дійсно пересолений, або ви справді вийшли з бюджету. Погодьтеся і спробуйте змінити ситуацію моментально — замініть суп салатом і відбивною. Потім, коли він трохи заспокоїться, ви можете поговорити спокійно і, можливо, з’ясується, що він просто роздратований через проблеми на роботі, а суп був прекрасний.

Іноді просто підіть. Але не гримаючи дверима, без гучних фраз — просто, якщо ви бачите, що ваш чоловік не готовий нормально розмовляти і вибрав вас мішенню свого поганого настрою — підіть від скандалу. Неважливо куди — в магазин за тим же хлібом, з собакою на прогулянку, до сусідки. За цей час він встигне охолонути, не почне злитися знову. Тоді ви зможете спокійно поговорити.

Покличте на допомогу гумор. Не сарказм, не знущальну іронію, а добрий жарт. Потрібно бути тактовною, щоб це дійсно було смішно, але ні в якому разі не прикро. Якщо ви разом смієтеся, конфлікту можна уникнути.

Спробуйте бути конструктивною. Вас в чомусь звинувачують? Скажіть: «Добре, а ти б що зробив?», «А ти що пропонуєш? Можливо, я помиляюся — давай спробуємо розібратися разом». Людина, з якою готові співпрацювати, не буде просто лаятися і кричати. Може, вона побурчить трохи, але це вже буде не конфлікт, а просто “робоча ситуація”.

Не дозволяйте собою маніпулювати і не займайтеся цим самі. Хто краще близьких знає всі слабкі місця? Не наносьте свій удар в хворе місце. Тримайте себе в руках і не відповідайте ударами на удари. У цій суперечці не буде перемоги — всі програють.

Попросіть допомоги. Так, пошліть сигнал SOS. Діти нахапали двійок? Не кажіть їм, що це їх провина. Просто скажіть: «Я не справляюся, ти ж знаєш, я погано розбираюся в фізиці, а от тато у нас закінчив технічний вуз з червоним дипломом. Він може допомогти!».

Джерело

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook