Історія свята
Тит народився на острові Крит в сім’ї язичників. Невідомо, коли він вирішив звернутися до християнства, але існують відомості, що в 49 році він вже супроводжував святих Павла і Варнаву до Єрусалимського собору.
Подорожуючи Грецією разом з Павлом, Тит виконував доручення святого апостола і проповідував християнство, навертаючи місцеві церкви до своєї віри. Згодом Павло поставив двох своїх найвідданіших учнів єпископами: Тимофія – в Ефесі, а Тита – на Криті. Згідно з переказами, Тит залишався єпископом до своєї смерті 107 року, встигнувши відвідати Павла в Римі, де апостол нудився в ув’язненні.
Народні традиції і прикмети
На Русі в це свято люди зазвичай йшли до лісу по гриби. “Святий Тит останній гриб ростить”, – говорили вони. Відповідно, і на селянських столах на Тита бували грибні страви: смажені зі сметаною гриби, грибні пироги та грибні супи. Врожай грибів міг віщувати, якою буде зима. Якщо грибів в лісах було багато, слід чекати на довгі холоди.
- Ворони каркають ніж зазвичай – незабаром почнеться дощ.
- Якщо ручка ковша сузір’я Великої Ведмедиці спрямована вгору, і при цьому зірки яскраво сяють – очікувати заморозків.
- Після того, як на землю опадає листя, можна зрозуміти, якою буде погода в найближчі дні і вся зима: “обличчям” вгору – прохолодною; вниз – теплою.
Що заборонено робити 7 вересня
- Не можна будувати
- Не можна брати дітей до лісу
- Не можна позичати гроші
- Не можна лаятися