6 липня православний світ вшановує Володимирську ікону Діви Марії. Ця святиня вважається однією з найшанованіших. Створив її євангеліст Лука в той час, коли Марія ще була жива.
У V столітті копія цього образу потрапила з Єрусалиму до Константинополя й була дарована князю Володимиру. У 1155 році Андрій Боголюбський перевіз її в місто Володимир та після перемоги над болгарами її вперше згадали в літописі.
Перед битвою з Тамерланом митрополит хресною ходою перемістив святиню до Москви. Після цієї події ворог без причини відступив. Ще раз Володимирська ікона врятувала Москву у 1480 році, коли хан Ахмат намагався перейти річку Угра. За якоїсь невидимої причини на вороже військо напав страх й вони відступили.
Перед цим образом вінчалися царі та влаштовували з нею хресні ходи. Вона довгий час зберігалася в Успенському соборі Кремля, однак після революції святиню конфіскували та після реставрації перенесли в Державний історичний музей.
У 1930 році вона була переміщена в Третьяківську галерею, а у 1989 святиня була перевезена в Миколаївський храм у Толмачах.