Відпочинок Сім'я

5 «корисних» звичок, які тільки шкодять

Ці звички, які всі називають корисними, насправді можуть нашкодити здоров’ю. Будьте обережними!

У кожної людини в особистому арсеналі є маса звичок, які вважаються поганими або хорошими. Так, наприклад, ні у кого не виникає сумніву, що куріння – дуже шкідлива звичка, а заняття спортом – хороша.

Але є ряд звичок, які всі називають корисними, хоча насправді вони можуть нашкодити здоров’ю.

1. Заправляти постіль

Недавно проведене дослідження підтвердило: ті, хто забувають застелити ліжко вранці, довше живуть і менше хворіють.

Річ у тому, що під рівно розгладженою ковдрою алергени і пилові бактерії відчувають себе набагато краще і активніше розмножуються. І взагалі, для здоров’я набагато корисніше жити не в стерильно прибраній квартирі, а там, де порядок, але не надмірний.

2. Змивати воду в туалеті

В туалеті знаходиться безліч бактерій, які становлять загрозу організму. Ні в якому разі не можна змивати воду при відкритій кришці унітазу. Всі бактерії та хвороботворні організми мають здатність поширюватися разом з водою на 2 м. 

Змивати унітаз потрібно тільки із закритою кришкою.

3. Мити вікна в гарну погоду

Усі жінки миють вікна переважно під час гарної погоди, адже так краще видно усі забруднення. Але мало хто знає, що це є неефективно. В гарну погоду вода випаровується на склі, а залишаються залишки мийних засобів. В підсумку на вікні будуть видимі і невидимі розводи.

Засіб для чищення потрібно одразу наносити на ганчірку, а не одразу на меблі. Вони тоді будуть більш липкими, і тоді швидше і частіше чіпляються порохи і бруд.

4. Чистити вуха

Ніхто вам не говорить, що потрібно ходити з грязними вухами. Однак чистити їх ватними паличками заборонено. Вушна сірка захищає барабанні перетинки від бруду і є певним антибактеріальним мастилом. А коли ми чистимо вуха паличкою, то утрамбовуємо цю сірку назад. Це може призвести до різних захворювань вуха.

Так що в ідеалі чистити вуха самостійно не потрібно ніколи. Обмежтеся легким вологим протиранням зовнішньої частини вуха і не заглиблюйтеся у вушний канал.

5. Чистити зуби після їжі

Така звичка може призвести до захворювання зубів. Годину після їжі не можна чистити зуби. Зубна емаль є дуже міцною речовиною, вона твердіша за кістки! Але вона слабшає в кислотному середовищі. Тобто після вживання овочів, фруктів, м’яса, риби та багато іншого зубна емаль вже не така міцна. 

Якщо почистити зуби, поки кислотно-лужний баланс в роті не відновлений, ви тільки допоможете руйнуванню емалі.

Найкраще відразу після їжі прополоскати рот звичайною водою. А ось про чистку зубів вранці і ввечері дійсно забувати не варто.

Дата публікації: 19.02.2020 img Поділитися