Духовність Сім'я

4 лютого – день святого Тимофія. Що потрібно зробити усім господарям

4 лютого православний світ відзначає день Тимофія. Він був улюбленим учнем апостола Павла.

В той час про християнство було відомо небагато. Коли Ісус Христос був розіп’ятий, а потім воскрес, його учні почали проповідувати про воскресіння, про Всевишнього та проводили обряди хрещення для всіх бажаючих від Палестини до Ізраїлю й в інших країнах.

Апостоли Павло та Варнава йшли через місто Лістра, де зцілили чимало хворих та примирили ворогів. Побачивши їх чудеса, чимало язичників перейшли в християнство, зокрема й мати Тимофія. Вона прийняла апостолів в своєму будинку пожити.

Павло розповів Тимофію про християнство та наставив на шлях істинний. Хлопець знав Святе Письмо та був освіченою людиною. Павло пішов з міста після того, як його побили камінням й він дивом лишився живий.

Через 10 років Павло повернувся. Тимофій вирішив піти разом з ним та нести людям слово Боже. Вони обійшли багато країн, а в Ефесі їх шляхи розійшлися. Через деякий час Тимофій став єпископом Ефеським.

Під час язичницького свята, Тимофій намагався закликати людей у християнство, проповідуючи їм Слово Боже. Проте він лише розлютив їх, через що його побили камінням. Тимофій загинув мученицькою смертю у 80 років.

Традиції в цей день

На свято господарі підраховували залишки своїх запасів, а господині займалися хатніми справами. Також, селяни готувалися до посівного сезону та перевіряли кількість корму для тварин.

Пасічники ходили слухати, як поводять себе бджоли. Якщо гул в рої був не сильно гучним — це означає, що все гаразд, а врожай меду буде гарним. А якщо рій голосно дзижчить, тоді є проблеми з врожаєм. Тому, пасічники починають думати, як врятувати пасіку.

На свято жінки каталися з гірки на прядці. За прикметою, чим далі покотиться, тим більше льону подарує Цариця Небесна.

Сон, що наснився в цей день — віщий. За тлумаченням зазвичай ходили до ворожок.

Народні прикмети 

Вікна пітніють зсередини — до потепління.

Найдавніша молитва до Богородиці

Дата публікації: 04.02.2022 img Поділитися