18 вересня – пророка Захарії і праведної Єлизавети, батьків святого Іоанна Предтечі

Ось кому не варто боятися нечистої сили та до чого потрібно готуватися найближчим часом...

Захарія і Єлисавета були батьками Іоанна Предтечі – святого, що передбачив пришестя месії (Ісуса Христа).

День пам’яті пророка Захарії і праведної Єлизавети, батьків святого Іоанна Предтечі, православні віруючі відзначають 18 вересня.

Історія Захарії і Єлисавети

Святий пророк Захарія і свята Єлисавета були батьками святого пророка Іоанна. Захарія і Єлисавета страждали безпліддям, що вважалося в стародавні часи Божою карою.

Одного разу Захарії, який служив священиком при храмі, явився архангел Гавриїл і сповістив про народження сина, майбутнього пророка Іоанна. Захарія засумнівався в цьому, адже і він, і його дружина мали пристойний вік, аби сподіватися на народження дитини. За це архангел позбавив його мови – чоловік не розмовляв аж до дня народження сина.

Під час побиття немовлят Іродом, Єлизавета разом з Іоанном переховувалися в одній із печер пустелі. Захарію ув’язнили й почали допитувати, де він переховує дружину і сина. Священник нічого не сказав, за що й був страчений. За переказами, Єлизавета померла через 40 днів після смерті чоловіка в пустелі, а малого Іоанна виховав ангел.

Праведна Єлизавета була сестрою Анни – матері пресвятої Богородиці. А ще вона першою сказала Марії про народження Спасителя. Нині на місці домівки Захарії та Єлизавети (на заході Єрусалима) розташовується католицький храм.

Ікона Зачаття Іоанна Хрестителя (Фото: wikipedia.org)

Прикмети на День пам’яті Захарія і Єлисавети

  • У лісі багато горобини — осінь буде дощова, а мало — суха.
  • Якщо листя на горобині пожовкло рано, осінь буде рання і рання холодна зима.
  • День вважався щасливим для ворожіння і пророкування в пам’ять того, що свята Єлисавета передбачила в цей день пресвятій Діві Марії народження Ісуса Христа.
  • У давнину цей день був середнім терміном жовтіння горобинового листя. Тому за ним прогнозували, якою буде зима. Рано пожовтіло листя на горобині – до ранньої осені та ранньої холодної зими.
  • А ще вважалося, що народжені на Захарію та Єлизавету, як хлопчики, так і дівчатка, мають дуже сильну енергетику – їм жодна нечиста сила не страшна.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook