Успіння Богородиці

15 серпня – Успіння Богородиці: цього дня можна отримати заступництво на весь рік

Свято Успіння Богородиці в народі називають Перша Пречиста. Християни вірять, що цього дня сходить Божа благодать.

Успіння Діви Марії православна церква, згідно з новим церковним календарем, відзначає 15 серпня. Віряни в цей день отримують від Господа Бога особливе благословіння та заступництво Пречистої.

Успіння Богородиці: історія свята

15 серпня, багато років тому, Марія перенеслася до свого сина Ісуса в Царство Небесне.

Після смерті Спасителя Божа Матір весь свій час проводила біля труни сина. Після П’ятдесятниці Діва Марія перебувала в Єрусалимі близько 10 років. Всі її прохання були про те, щоб скоріше потрапити до своєї дитини. Невдовзі до неї завітав Гавриїл зі звісткою про смерть. Марія відразу запросила до себе апостолів, щоб попрощатися й після відійшла на небеса.

Коли останній апостол попрохав в останній раз попрощатися з Марією, бо запізнився на останню зустріч, всі разом відкрили гроб, але тіла там не було. Дух Богоматері не відокремився від тіла, а просто перенісся на небеса та живе там.

Символічно, що Успіння — останнє дванадцяте свято православного церковного року (завершується 31 серпня). А першим дванадесятим святом нового року є Різдво Пресвятої Богородиці (8 вересня). Свято Успіння належить до найстарших Богородичних свят. Аж у шостому столітті свято отримує свою теперішню назву: «Успіння Пресвятої Богородиці».

Молитва на Успіння Богородиці

Тропар свята: У родах зберегла Ти дівоцтво, а після смерті не покинула світу, Богородице, прийшла-бо Ти до життя, бувши Матір’ю Життя, і молитвами Твоїми визволяєш від смерті душі наші.

Перша Пречиста: традиції

У народі Успіння називається “Перша Пречиста”. Цим днем знаменується закінчення Успенського посту, починається молоде бабине літо. Ще Успіння називається дожинки: закінчується збирання та відбувається посів озимого хліба. Також у народі цей день називається: Дожинки, Обжинки, Спожинки. Треба встигнути дожати останні снопи. Під час дожинкових (спожинкових) обрядів наказувалося мовчати. Це день підготовки до весілля, бо всі роботи скінчено, недарма кажуть: “Прийшла Пречиста – стає дівка речиста” (тобто багато говорить, бо не має що робити).

З цим днем пов’язані різні приповідки та прикмети. Наприклад: “Внесе нечиста – не винесе і Пречиста”, або “Як прийшла Пречиста – надворі чисто, як прийшла Покрова – надворі голо”. Також це – початок бабиного літа: вірять, що буде тепло до 11 вересня – тобто до Головосіку.

Головне – що в Успінні немає скорботи і сентиментального плачу. Головне – пам’ять, шанобливе ставлення, а ще – те, що смерть у християнстві означає перехід у життя вічне. І, звісно, Успіння має згуртувати християн – не забуваймо про взаємодопомогу і те, що маємо боронити себе, як архангел оборонив Пречисту від Авфонія.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook