Традиційно паску прикрашають білковою глазур’ю. Вона часто липне або, навпаки, стає надто сухою і кришиться при нарізанні. Ми ж підібрали для вас перевірені рецепти глазурі, яка обов’язково вдасться. До речі, тут є рецепти глазурі без сирих білків, пишної, глянцевої, шоколадної і кольорової, якою паски можна розмальовувати.
Лимонна глазур
200 г цукрової пудри, 3 ст. ложки лимонного соку.
У цукрову пудру поступово ввести лимонний сік, ретельно перетираючи суміш ложкою.
М’ятна білкова глазур
1 білок, 1 скл. цукрової пудри, 2 ст. ложки свіжовичавленого соку м’яти.
Листя м’яти дрібно посікти, подрібнити блендером або розтерти в ступці, віджати через марлю, складену вчетверо. Змішати віночком білок з цукровою пудрою, додати сік з листя м’яти. Глазур набуде шикарного блідо-м’ятного кольору і чудового м’ятного аромату. Перекласти у кондитерську торбинку і нанести на випічку.
Пишна білкова глазур
1 білок, по 0,5 скл. цукру і води.
У каструльку налити 0,5 скл. води, додати о,5 скл. цукру і, постійно помішуючи, варити спочатку на малому вогні, а потім на сильнішому, щоб випарувати воду до отримання густого сиропу. Збити один білок і, не перестаючи збивати, поступово вливати в білкову масу густий сироп тонкою цівкою. Продовжувати збивати до отримання однорідної маси. Застигла глазур не тріскається і тримає форму.
Глазур для паски без яєць
30 г маргарину або масла, 300 г цукрової пудри, 50 г вершків, ваніль.
Масло і вершки розігріти. Кип’ятити не треба, головне, щоб маргарин і вершки стали одним цілим. Змішати цукрову пудру з ванільним цукром і з масляною сумішшю. Збити віничком або міксером. Нанести на паски, поки не застигла. Застигаючи, глазур стає глянцевою, злегка просвічується.
Глазур на желатині, що не липне і не кришиться
200 г цукру, 100 мл води, 6 г желатину, лимонний сік за смаком.
Желатин змішати з 2 ст. ложками води, залишити на 15–20 хв. У решті води розчинити цукор і готувати на малому вогні до легкого загустіння рідини, близько 7 хв. Зняти сироп з вогню і ввести в нього желатин, перемішати до повного розчинення. Збити масу міксером на високій швидкості до білого кольору (близько 5 хв). Додати лимонний сік. Збивати ще 30 с. Через 10 хвилин глазур’ю можна покривати остиглі паски. Відразу ж, поки вона не застигла, прикрасити їх посипкою! Глазур дуже пластична, рівно лягає, добре застигає, не липне до ножа і не кришиться при нарізанні навіть на другий-третій день. Посипка на ній тримається дуже добре. Желейної глазур’ю можна прикрашати не тільки паски, а й кекси, тістечка, торти без випічки.
Глазур для паски класична “Королівська”
1 білок, 1 скл. цукру.
Збити білок міксером у міцну піну, далі поступово додавати цукрову пудру. Усе перемішати до стійкої консистенції. Швиденько нанести глазур на остиглу паску, бо швидко застигає.
Глазур “Проста”
1 скл. цукрової пудри, 2 ст. ложки рідини (молока, води, соку).
У цукрову пудру додати молоко (або воду, лимонний сік). Рідину додавати по трохи до утворення густої однорідної маси. Швидко нанести на остиглий паску, дуже швидко засихає!
Цукрова желатинова глазур без яєць “Ідеальна”
6 ст. ложок води, 1 скл. цукру, 1 ч. ложка желатину.
Желатин залити 2 ст. ложками холодної води і залишити для набухання на 5 хв. Цукор залити 4 ст. ложками води і нагріти на малому вогні до повного розчинення цукру. Зняти з вогню, додати набряклий желатин, розмішати до повного розчинення желатину. Збити міксером до білизни (2–3 хв).
Дати охолонути до теплого стану. Можна розділити на 2 частини. В одну додати барвник: какао-порошок, куркуму або овочевий сік (сік запеченого буряка; моркви, обсмаженої на олії; сік шпинату або кропиви; сік червоноголової капусти), перемішати до однорідності. Змастити паску білою глазур’ю, зверху крапнути глазур’ю іншого кольору. Зробити розводи або зірки за допомогою зубочистки. Правильно зварена глазур застигає протягом 5 хвилин.
Якщо ж ваша глазур застигла завчасно і ви не встигли покрити всі паски, то додайте в неї 1 с. ложку гарячої води і добре перемішайте.
Якщо ж ваша глазур після нанесення довго не застигає (це залежить від якості желатину), то дайте їй підсохнути до ранку в сухому, прохолодному місці.
Глазур добре тримається на випічці, не деформується при перенесенні в сумці або пакеті.
І при нарізанні абсолютно не кришиться. І до того ж вона дуже смачна! Підходить як для пасок, так і для булочок, кексів та іншої випічки.
Глазур “Із двома секретами”
150 г цукрової пудри, 10 г крохмалю, 20 г молока або апельсинового соку, 6 г олії, 1 крапля барвника харчового.
У мисочку висипати пудру і змішуємо її з крохмалем. Підливати молоко, постійному помішуючи. Можливо, буде потрібно ще кілька грамів, це залежить від якості пудри.
Починає утворюватися густа кашка. Тоді треба додати олію. Якщо потрібна кольорова глазур, можна використовувати гелеві харчові барвники або натуральні добавки. Готова глазур повільно стікає з ложки і добре наноситься пензлем. З натуральних барвників можна використовувати сік апельсина, буряка, вишні, моркви, настоянку шафрану. ВАЖЛИВО! Кількість молока треба зменшувати на кількість рідкого барвника, самі ж барвники додавати в останню чергу. Глазур блищить і добре схоплюється, при нарізанні не липне і не кришиться.
Глазур шоколадна блискуча “Без варіння”
100 г цукрової пудри, 2–3 ст. ложки какао, 5 ст. ложок молока, 1,5 ст. ложки масла.
Цукрову пудру змішати з какао, додати розігріте молоко, розм’якшене масло, ванілін, ретельно розтерти. Готово! Виходить дуже красива блискуча глазур, застигає дуже швидко, тому готувати, коли вже випічка готова. А якщо раптом застигне, додати ще трохи молока.
Шоколадна глазур “Без масла”
3–4 ст. ложки крижаної води, 1 ст. ложка без чубка крохмалю, по 3 ст. ложка цукрової пудри і какао.
Какао, цукрову пудру і крохмаль змішати і просіяти в суху миску. Додати воду (охолоджену в морозильній камері), перемішати до однорідної маси. Цю глазур можна наносити, не поспішаючи, адже вона не застигає моментально, випічка може бути гарячою або абсолютно холодною.
Глазур для розпису
1 білок, 200 г цукрової пудри, 1 ст. ложка лимонного соку.
Просіяти через дрібне сито цукрову пудру, додати її частинами в білок. Віничком збивати доти, поки глазур набуде білосніжного кольору. Додати сік лимона і збивати ще кілька хвилин. Для малювання тонких ліній глазур повинна бути густою, а для покриття поверхні трохи рідкою. Для густоти глазурі додайте трохи пудри, якщо потрібна більш рідкувата – додайте 0,5 ч. ложки води і розмішайте. Додавати воду маленькими дозами до досягнення потрібної консистенції. Для забарвлення глазурі використовувати будь-який харчовий барвник. Щоб глазур не засихала, накрити її харчовою плівкою. Малювати можна, використовуючи файлик зі зрізаним кутиком.