10 відмінностей ділового чоловіка від ділової жінки

Жіночий бізнес відрізняється від чоловічого так само, як жіночий спорт від чоловічого. І до цього потрібно бути заздалегідь готовим тим дівчатам та жінкам, які вирішили зануритися у сферу бізнесу. Конкурс для жінок більший, критерії - вищі, вимоги - жорсткіші. Чому?

Діловою жінкою називається жінка, яка перебуває на керівній посаді й – увага! – виконує цю роботу краще за чоловіка. До ділових жінок і чоловіків, дійсно, ставляться по-різному.

1. Якщо чоловік любить поговорити – він товариський. Якщо поговорити любить жінка – “усі жінки балакучі”.

2. Якщо чоловік модно і зі смаком одягнений – він стежить за собою. Якщо жінка добре і зі смаком одягнена – “усі жінки – люблять лахи”.

3. Якщо начальник заграє зі своїми підлеглими-жінками, з цього можуть покепкувати, для жінки-начальника така поведінка – убивча.

4. Чоловіку, яку б суперпосаду він не обіймав, ніколи не доводиться вибирати між роботою і родиною. Жінка повинна робити цей вибір практично з перших кроків своєї кар’єри, інакше ці самі кроки виявляться заодно й останніми.

5. Ділова жінка – це жінка з гарними манерами. У школах менеджерів і бізнесменів, які розплодилися нині в нечуваних кількостях, про цей аспект ділового життя геть-чисто забувають. Жінка-керівник не має права:

а) курити навіть у власному кабінеті, якщо вона приймає відвідувача;

б) відволікатися під час прийому відвідувачів на сторонні чи телефонні розмови зі співробітниками; спізнюватися на ділові зустрічі навіть на традиційно “жіночі” десять хвилин;

в) підфарбовувати губи, пудритися і зачісуватися в будь-чиїй присутності.

Загалом одягатися, зачісуватися і підфарбовуватися ділова жінка повинна так, щоб під час робочого дня не було потреби в дзеркалі. Необхідно відмовитися від складних „споруд” на голові, яскравої декоративної косметики, екстравагантних туалетів. Усілякі ланцюжки, браслети, персні, яскраві сережки й туфлі на шпильках залиште для секретарок. Одне слово, чим простіше й елегантніше – тим краще. А інакше, говорячи з вами про справи, ваші співрозмовники будуть постійно відволікатися на ваш зовнішній вигляд.

6. Ділова жінка – це жінка з прекрасним чуттям часу. У деяких воно вроджене, більшості ж його потрібно розвивати і культивувати. Героїчних зусиль це не вимагає: просто потрібно на окремому аркуші (якщо немає спеціального блокнота) записати всі невідкладні справи на найближчий місяць, а потім скласти собі зразковий план на кожен тиждень й щовечора розписувати наступний день по годинах і по хвилинах. Спосіб, що його дуже рекомендують американські мільйонери.

7. Ділова жінка – це жінка з правильною і грамотною мовою. І в цьому разі умови жорсткіші, ніж для чоловіків. Якщо керівник чоловічої статі говоритиме “харашо” і “заграниця” – усі вдаватимуть, що так і потрібно. Якщо це керівничок трішки меншої „ваги”, але все одно чоловічої статі, усі будуть тішитися вже тим, що він не матюкається. Але жінці, яка на тому ж лексико-граматичному рівні, кепкування забезпечені.

8. Ділова жінка – це здорова жінка. Головний біль, застуди, шлункові та інші нездужання успіху вашої справи сприяти ніяк не можуть. Навпаки, чим краще ви себе будете почувати, тим успішніше впораєтеся зі справами.

9. Якщо чоловіку не пощастило у справах – це означає, що невдало склалися обставини. Якщо в справах не пощастить вам, це буде означати, що “всі баби – дурепи”. Обставини ж будуть ні до чого.

Не розчаровуйтеся. У будь-якому разі жінка з гарними манерами, з гарним смаком і освітою, з почуттям часу і такту, із грамотною мовою і гарним здоров’ям – це скарб для будь-якого ділового чоловіка. Саме про таких дружин і колег вони мріють.

І це – десята й остання відмінність ділової жінки від ділового чоловіка. А в жінок завжди в запасі є традиційні ролі, які, до речі, ніхто й ніколи за них виконати не зможе.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook