Духовність Сім'я

1 жовтня – мучениці Ірини та Софії

Що потрібно просити у святих в цей день…

1 жовтня християни вшановують пам’ять мучениць Ірини та Софії, які несли проповіді Божого слова й донесли до Єгипту гарну звістку.

Мучениці мали дар зцілення та могли лікувати різні захворювання. Християнській вірі дівчата були віддані з самого дитинства.

Софія та Ірина жили в ІІІ столітті в часи правління нечестивого імператора Адріана. Ще з дитинства вони були благочестивими християнками. Святі мучениці були відомі всьому Єгипту завдяки своїм молитвам, які зцілювали хвороби та берегли від нещасть. Багато язичників побачивши на власні очі чудеса зцілення від святих увірували в Христа та зреклися поганської віри. Але молодих жінок схопили воїни імператора. Адріан наказав віддати на муки, а потім стратити святих.

Коли у Візантії посів імператорській престол благочестивий рівноапостольний цар Константин Великий переніс мощі святої мучениці Ірини в Константинополь. Пізніше в столиці Візантійської імперії був побудований храм на честь цієї мучениці.

Відомо, що саме в цьому храмі відбувались засідання Другого Вселенського собору ( 381 р.), який засудив єресь колишнього єпископа константинопольського Македонія, який відкидав Божество третього Лиця Святої Тройці, Духа Святого.

Завдяки Ірині та Софії багато язичників перейшли до християнського віросповідання. За такий вчинок імператор Андріан, який був правителем на той час, наказав стратити мучениць.

 

Дата публікації: 01.10.2021 img Поділитися