Які вазони пасують спальні

Хотілося б, аби рослини не просто прикрашали, але й оздоровлювали приміщення, сприяли міцному сну.

Що вам хочеться бачити, коли вранці розплющуєте очі? Правильно, оазу. У власній спальні нам до снаги облаштувати все, як заманеться, і перетворити її на маленьку зелену оазу.

СТВОРЮЄМО ДОМАШНЮ ОАЗУ
Оазу, але не оранжерею. По-перше, сама специфіка спальні не допускає візуальної роздрібненості, „неспокою”. По-друге, усі ми добре пам’ятаємо, що саме вночі рослини виділяють вуглекислий газ, поглинаючи кисень. Тому ліпше вибрати небагато рослин, але виразної форми й достатньо великих розмірів, за умови, що приміщення просторе. Одну таку рослину можна дозволити собі навіть у маленькій спальні. Якщо ж хочеться розмістити композицію, хай вона буде невеликою, максимум три-чотири маленькі рослини в гарних кашпо. У зовсім крихітній спальні можна підвісити їх до стелі чи поставити одну маленьку, але таку, що привертає увагу, на туалетний столик.

Враження від зеленої композиції можна підсилити, помістивши її навпроти дзеркала, ліпше великого, наприклад, дзеркальних дверей шафи-купе. Особливо ефектно композиція виглядатиме увечері, якщо рослини м’яко підсвітити.
Для спальні пасуватимуть квіти, які не тільки красиві, а ще й невибагливі.
Нарешті, хотілося б, аби рослини не просто прикрашали, але й оздоровлювали приміщення, сприяли міцному сну. І такі квіти, що поєднують у собі всі ці якості, є.

Передусім варто звернути увагу на фікуси. Їхні види вирізняються різноманітністю форм та забарвлення, а також невибагливістю. Особливо добре вписуються у сучасний інтер’єр фікус Бенджаміна, каучуконосний, ліроподібний. Та й інші види не менш привабливі, надто ті, що з білими, жовтими, червонуватими чи сірими візерунками на листі.

Ще один безпрограшний варіант – пальми, особливо коли є можливість розмістити їх ближче до вікна. Серед струнких красунь можна виділити ховею Форстера з ледь зігнутим листям, фінік канарський з розлогою кроною перистого листя й хамедорею тендітну – багатостовбурову карликову пальму, що утворює декоративні волотки дрібних квіточок. Завдяки тендітним перистим листочкам пальми здатні додати легкості, невимушеності навіть нецікавій нудній обстановці.

Гідно конкуруватимуть з фікусами драцена й монстера. Ліани синдапсус, пасифлора, філодендрон такі ж стійкі, легко переносять брак освітлення й сухість повітря.

Мінімалістський інтер’єр збадьорить чудова велика рослина фатсія японська з візерунчастим блискучим листям. Вона красива, не боїться затінку, захворювань та шкідників. Однак на цьому її переваги не вичерпуються. Фатсія підвищує вологість повітря в сухому приміщенні, сприяючи таким чином міцному сну. Правда, рослина ця радше для аскетів і поборників здорового способу життя, які люблять прохолоду та свіже повітря у спальні. Взимку оптимальна температура для фатсії – 8-10оС, за більш високої у неї дуже опадає листя.

Для створення „зеленого водоспаду” часто використовують роіцисус ромбічний. Кожний його листок складається з трьох маленьких листочків. Спочатку вони сріблясті, а з часом стають темно-зеленими. Рослина дуже невибаглива, чудово почувається і на сонці, і в затінку, і в холод, і у спеку. Вологість повітря й освітлення для неї не мають значення, вона добре росте навіть далеко від вікна.

Зігокактус („декабрист”) та ампельні бегонії невимогливі до освітлення, температури й красиво цвітуть. Але якщо вони ростуть у підвішеному вигляді, то потребують більш ретельного догляду, оскільки наверху повітря тепліше й сухіше, ніж на рівні підлоги чи підвіконня.

Привабливо виглядають композиції з глоксиній, пеларгоній, цикламенів та бегонії королівської. Особливо симпатично виходить, коли рослинні мотиви, що нагадують квітки та стеблини тих самих глоксиній, цикламенів чи бегоній, є в оздобленні постільної білизни, покривал. Загалом у спальні, всупереч доволі поширеній думці, яскраві квіти цілком доречні, оскільки вони освіжають та оживляють інтер’єр, витриманий, як правило, у спокійних пастельних тонах.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook