Як швидко почистити золото в домашніх умовах

Золоті прикраси приваблюють бездоганним виглядом, зачаровують блиском і сяйвом. Якщо ви побачили, що вони потемніло, то не засмучуйтеся, адже, знаючи, як почистити золото, ви повернете йому блиск і красу.

У матеріал навіть найвищої проби для додання йому міцності примішуються інші метали – мідь, срібло, цинк, які мають властивість із часом окислюватися. Саме в результаті такого процесу золотий виріб втрачає привабливий зовнішній вигляд, який можна повернути за допомогою доступних ефективних методів.

Вибираємо засіб

Способів очищення золота від бруду й нальоту досить багато, вони відрізняються між собою вибором миючого засобу.

Найчастіше в домашніх умовах чистять золото такими засобами як:

  • вода;
  • господарське мило або дитячий шампунь;
  • нашатирний спирт;
  • миючий засіб для посуду;
  • сода;
  • цукор.

Додатково вам для догляду за ювелірними виробами із цього дорогоцінного металу знадобляться склянка або неглибока миска і м’яка ганчірка.

Найпоширенішим засобом, що застосовується для чищення прикрас, є нашатирний спирт. Його можна поєднувати з іншими компонентами, що прискорюють процес усунення бруду й нальоту.

Ефективним вважається такий метод чищення дорогоцінного металу спиртом і господарським милом:

  • У склянку або неглибоку миску тонкою стружкою наріжте приблизно одну ложку господарського мила. Його можна замінити 2-3 столовими ложками дитячого шампуню;
  • У посудину налийте трохи води, повністю розчиніть мило;
  • У приготований розчин додайте 5 крапель нашатирного спирту;
  • Золоті вироби, які потребують очищення від забруднень, опустіть на півгодини у зроблений засіб;
  • Важкодоступні місця можете обробити ватною паличкою, змоченою у розчині;
  • Кінцевим етапом такого догляду за ювелірними прикрасами є промивання виробів під проточною водою. Не забудьте витерти їх насухо м’якою тканиною без ворсу.

Якщо ваші прикраси давно не очищалися від бруду і вже потребують цього, їх можна опустити в ємність із нашатирним спиртом на 3 години. Цікавлячись питанням, як чистити золото нашатирним спиртом, ви можете знайти і такий метод, при якому використовується засіб для миття посуду.

На один стакан води слід взяти по ложці миючого засобу і нашатирного спирту. Спочатку потрібно закип’ятити воду, потім додати інші компоненти, повністю розчинивши їх в окропі. У приготований засіб слід опустити забруднені ювелірні вироби, залишити на 2 години, а потім промити водою.

Поширені методи чищення золота

Повернути металу колишній бездоганний вигляд та сліпучий блиск можна за допомогою таких народних засобів як цибуля, картопля, цукор, перекис водню, столовий оцет, крейда, зубна паста.

Якщо ви помітили темні плями на своїх улюблених прикрасах, можете видалити такі забруднення, використовуючи перекис водню. Для цього річ із дорогоцінного металу покладіть у ємність з перекисом, залиште на півгодини, а потім промийте водою і повністю висушіть її.

При бажанні просто додати матеріалу блиску, приготуйте розчин із цукру та води і протріть ним прикрасу. Рекомендується використовувати саме цукровий пісок, а не кристали цукру, оскільки від них на поверхні металу можуть утворитися подряпини.

При питанні “Чим почистити золото?” згадуються старовинні народні методи, при яких використовується сік цибулі або картоплі. Необхідно очистити цибулину чи картоплину, натерти їх на тертці. Щоб почистити золото, ви можете використовувати кашку цибулі й картоплі або віджати з них сік. Для цього прикрасу потрібно повністю занурити у кашку або сік і залишити на 2 години.

Очищаємо золоті вироби з камінням

Золоті вироби, прикрашені коштовним і напівкоштовним камінням, потребують особливого, дбайливого догляду. Якщо ви є володаркою прикрас із малахітом, бурштином, перлами, бірюзою, опалом, слід вибирати щадні способи догляду, оскільки можна пошкодити камені і зіпсувати їх зовнішній вигляд. Краще чистити золото з камінням, використовуючи звичайну вушну паличку, змочену в одеколоні або спирті.

Запам’ятайте, що не можна використовувати зубну пасту або порошок, цукор, соду для чищення золота з камінням, адже такі засоби залишать на них подряпини. Застарілі жирні плями та забруднення можна видалити, якщо занурити вироби у бензин, а потім протерти їх спиртом.

Прикраси з рубінами, діамантами, топазами і сапфірами легко чистяться у будь-якому мильному розчині за допомогою м’якої ганчірки.

Усі дорогоцінні й напівкоштовні камені слід оберігати від температурних коливань, оскільки за умов зміни температури вони можуть змінити свій колір. Чистку золотих прикрас з діамантами потрібно проводити щомісяця, адже цей камінь швидко покривається жиром. Найкраще такий догляд здійснювати при використанні рідких миючих засобів або нашатирного спирту.

Як доглядати за білим золотом

Багато жінок відмовляються від чищення білого золота, щоб не пошкодити його верхній шар. Цей метал є сплавом золота, міді, нікелю або паладію, крім того, нерідко такі прикраси покривають родієм. Поверхневий шар, що складається з родію, має властивість із часом стиратися, тому його потрібно чистити дуже м’якою ганчіркою.

Більше того, біле золото потребує особливого догляду, і його часто використовують у ролі оправи для діамантів, яким теж потрібна бережна чистка. Фахівці рекомендують використовувати для догляду за цим матеріалом нашатирний спирт, воду і рідке мило або засіб для миття посуду.

Вода та спирт беруться в однаковій кількості, до них додається кілька крапель рідкого мила. Потрібно занурити вироби у приготований засіб на півгодини, потім промити і ретельно висушити. Біле золото очистити від бруду й жиру можна ще 25% водним розчином аміаку.

Ювелірні вироби із золота – речі примхливі й потребують регулярного догляду. Бережіть свої прикраси і періодично очищайте їх від бруду, тоді вони прикрасять вас своїм чудовим блиском!

Джерело

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook