Як доглядати за молодими деревами після посадки

Молодий сад потребує особливого догляду. Якщо приділите саджанцям і молодим деревам більше уваги, у майбутньому з ними буде набагато менше мороки і матимете більший урожай.

Аби підвищити врожайність до 200 кг з дерева, треба правильно доглядати за садом: поливати, обрізати, боротися зі шкідниками та підживлювати дерева.

Коли та як це робити, щоб досягнути максимального ефекту, консультує садівник Тарас КМІН.

Догляд за деревами після посадки

Насамперед після посадки яблуні або будь-якого плодового дерева треба забезпечити йому чистоту міжрядь. Пристовбурове коло завширшки 70 см мусить бути без бур’янів. Коренева система яблуні при правильному догляді дуже швидко розвивається, тому необхідно неглибоко розпушувати землю навколо дерева.

Щоб підтримувати землю в пухкому і чистому від бур’янів стані, багато садівників перекопують її вилами, розкидають перегній або торф. Це важливі джерела поживних речовин. Добрива треба вносити в міру того, як їх потребує рослина, при цьому враховуючи кількість внесених добрив безпосередньо в посадкову яму. Якщо ваша земля не багата на необхідні елементи живлення, тоді навесні можете використовувати азотні добрива, настій коров’яку зі свіжоскошеною травою або перегній. Ці речовини відповідають за якість і кількість вашого врожаю, а також прискорюють ріст дерева, при цьому підвищуючи його імунітет.

Не забувайте регулярно поливати дерева, а особливо яблуні, оскільки вони дуже люблять вологу. Уперше треба полити при першому цвітінні. Але не переборщіть з кількістю води, оскільки це може призвести до згубного результату, знизити кількість врожаю.

Для хорошого росту, а також високого врожаю, дереву необхідна обрізка і догляд. Основним завданням обрізки є формування крони, видалення старих пагонів, які можуть завдати великої шкоди. Через велику кількість непотрібних гілок дерево може давати менше плодів або взагалі загинути. Врожайність і зростання дерева відбувається завдяки своєчасному надходженню повітря та світла до плодоносних гілок, а це може відбутися тільки завдяки правильній і своєчасній обрізці. Формувати крону можна різними способами. Досвідчені садівники здебільшого проводять обрізку на другий рік після посадки дерева. Це допомагає сформувати успішну й ефективну крону.

Приділіть увагу боротьбі зі шкідниками, найвідомішими серед яких вважаються листовійка і зелена попелиця. Для боротьби з ними восени і напровесні треба білити стовбури дерев. Також необхідно обробляти дерева проти шкідників і хвороб до цвітіння й хоча б один раз після. Це не вплине на якість та екологічність вашого врожаю, оскільки зараз є препарати, дозволені для органічного землеробства. Не захистивши дерева, ви можете втратити свій урожай.

Не забувайте про обрізання і проріджування зав’язі, оскільки врожай може бути дуже великий. Є такі сорти, що не потребують проріджування зав’язі. Багато садівників переходять на низькорослі дерева, оскільки вони дають урожай у кілька разів більший, і при цьому набагато простіше проводити обробіток та збирати плоди.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook