Ви будете шоковані! 13 лікувальних властивостей кави | Сім’я і дім
Здоров'я та краса Сам собі лікар

Ви будете шоковані! 13 лікувальних властивостей кави

Ви також думаєте, що кава шкодить здоров’ю? Ви будете вражені, коли дізнаєтеся правду!

 1. Дивно, але факт: кава непогано поєднується з алкоголем. У тому сенсі, що вчені довели: любителі алкогольних напоїв, які регулярно вживають каву, меншою мірою ризикують дістати цироз печінки. Звичайно, для того щоб не захворіти, простіше кинути пити. Але з наукою не сперечаються.
 2. Кофеїн знижує ризик раку шкіри. Лосьйони для тіла з вмістом кофеїну з кавових зерен і зеленого чаю запобігають утворенню злоякісних пухлин.
 3. Посміхайтеся, випиваючи ранкову чашку кави. Вчені з’ясували, що одна-дві чашки кави на день підвищують настрій і загальне самопочуття. За це треба дякувати допаміну – речовині, яка, як вважають вчені, відповідає і за наше звикання до кавового напою. Але не захоплюйтеся! Те ж дослідження показало, що ті, хто випиває більше 2 чашок кави в день, ризикують дізнатися, що таке напади панічної атаки.
 4. Дослідження, що тривало близько 30 років, підтвердило, що у тих, хто не любить пити каву, ризик захворіти хворобою Паркінсона набагато вищий, ніж у кавоманів.
 5. Горезвісні антиоксиданти, про користь яких сурмлять всі дієтологи і прихильники правильного харчування, виявляється, у великій кількості містяться в каві. За статистикою, більшість американців отримує добову норму антиоксидантів саме з кави.
 6. Незважаючи на те, що вживання кави істотно знижує ризик захворювання на діабет другого типу, самим діабетикам, які віддають перевагу каві, важче контролювати рівень цукру в крові.
 7. Після виснажливих занять у спортзалі випийте чашечку кави – біль у м’язах як рукою зніме. Дослідження підтверджують, що кава істотно зменшує біль у м’язах і діє ефективніше за аспірин.
 8. Розвінчаний і міф про те, що від кави порушується серцева діяльність. Ще одне дослідження підтвердило, що 4-5 чашок кави на день зроблять вас менш вразливим до різного роду серцево-судинних захворювань.
 9. Тим, про кого кажуть, що у них “дівоча пам’ять”, теж не завадять кілька чашок кави на день: вчені стверджують, що кава покращує короткочасну пам’ять. Можливо, вся справа в стимулюючому ефекті, який кава надає організму.
 10. Жінкам – любителькам кави не варто турбуватися за свою пам’ять у літньому віці. Всього три чашки на день – і жінки після 60 будуть менше страждати від втрати пам’яті і погіршення когнітивної функції.
 11. Кофеїн не викликає гіпертонії. Здивовані? Однак не все так просто. Скажімо так: у тих, хто кави не п’є взагалі, після однієї-двох чашок тимчасово підвищується кров’яний тиск. А ось у тих, хто п’є каву постійно, нічого подібного не відбувається, ймовірно, через звикання.
 12. Кава корисна для дітей: у 1999 році були офіційно схвалені кофеїнові ін’єкції, які прописують немовлятам для стимуляції дихання у разі його раптової зупинки.
 13. За допомогою кави можна навіть уникнути візиту до стоматолога – головне, не кладіть у чашку цукор і молоко! Смажені кавові зерна мають деякі антибактеріальними властивостями, здатні знищувати Streptococcus mutans – бактерію, що є однією з причин утворення карієсу і дірок в зубах. До речі, ця властивість кави не має ніякого відношення до кофеїну, так що любителям кави без кофеїну нічого боятися.
Дата публікації: 17.01.2019 img Поділитися