Вазони у дитячій кімнаті. Так, але… ні

Вазони допоможуть вашому чаду стати більш відповідальним. При цьому слід врахувати, що деякі вазони небезпечні для дітей.

Психологи радять: якщо хочете, щоб ваша дитина почувалася щасливою, дайте їй можливість дарувати, віддавати, турбуватися про когось. Для цього варто завести кота або собаку. Коли це неможливо, подаруйте вазон. Нехай дитина поставить рослинку на підвіконня у своїй кімнаті і дбає про неї.

«Рослини з великою зеленою масою поглинають уночі багато кисню, тому їх не можна тримати в кімнаті, де спить дитина, – каже квітникар Марія РІЗУН. – Не варто вирощувати там  і рослини із різким запахом (наприклад, герань), кактуси (що можуть поранити), а також вазони, які можуть спровокувати алергію, зокрема квітучі.

По-справжньому небезпечні отруйні рослини. Серед них є настільки токсичні види, що один дотик до них може спричинити опік. Доглядати за ними треба у спеціальних рукавичках. До отруйних належать ті, що при відриванні листка або ушкодженні стебла виділяють біле молочко.

Отруйними вважають рослини родини ароїдних (дифенбахія, монстера, алоказія). Вони дуже красиві, але нехай вас це не вводить в оману. При потраплянні до рота отруйний сік може спричинити набряк гортані та слизової оболонки рота, при потраплянні в очі – кон’юнктивіт і зміни в рогівці.

Не менш отруйними є рослини родини молочайних (пуансетія, кротон, молочай, акаліфа та ін.). Дуже небезпечні олеандр, аденіум, мандевіла і катарантус. Сік цих рослин містить велику кількість алкалоїдів і глікозидів.

При потраплянні до організму може спричинити порушення серцевої діяльності, а у великих дозах стає смертельно небезпечним.

Високотоксичною є азалія: якщо шматочок її листка потрапить у шлунок, почнуться судоми і кольки».

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook