Прикраса саду – вейгела: посадка, підживлення і догляд

Традиційно вирощується в садах бузок, як чагарник, що дає рясне цвітіння навесні, радуючи садівників яскравими і запашними квітами. Але є така рослина - вейгела, за декоративним якостями вона нітрохи не поступається бузку.

Існує багато сортів вейгели, які відрізняються кольором квітів і ростом. Карликові сорти виростають висотою не більше півметра і догляд за ними набагато легший, оскільки укрити на зиму невисокий кущик значно легше. Але є і набагато вищі сорти, максимально виростають до трьох метрів. Велика частина з них відноситься до диких. Вейгела цвіте навесні в першій половині травня. Але є один примітний сорт – Вейгела Миддендорфа, який цвіте повторно у вересні.

Вона віддає перевагу простору і в груповій посадці починає чахнути. Крім того вона не любить тінь, і посадити її під деревом – невдалий варіант, цвітіння не буде. Оптимальний варіант висадити кущик в центрі клумби, або біля хвіртки, щоб створити контраст з іншими рослинами.

Посадка вейгели та догляд

Місце для посадки

Місце для посадки кущика потрібно підготувати з осені. Перекопати на посадкову глибину – до півметра, внести велику кількість перегною, а потім замульчувати по верху. Навесні, як тільки зійде сніг, процедуру потрібно повторити. І коли мине загроза заморозків, можна відправитися в розплідник і придбати саджанець, який потрібно буде відразу ж висадити.

Внесення добрив

Надалі так само двічі на рік землю навколо кущика потрібно буде акуратно рихлити і вносити перегній. На зиму землю прикривають мульчею, а самі кущики вкривають спеціальними покривними матеріалами, або можна використовувати картонні коробки, якими кущик вкрити повністю.

Захист від води

Обов’язково потрібно звернути увагу, чи не є ділянка посадки підтопленою. І якщо висота застоювання води навесні досить висока, то при посадці на дно посадкової ями обов’язково треба буде насипати щебінь з піском для забезпечення дренажу. Вейгела не переносить застою води і гине.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook