Правила пересаджування вазонів

Аби до осені ваше зелене підвіконня стало справжньою оранжереєю, пересаджувати вазони потрібно правильно.

Незабаром стартує сезон великого переселення вазонів. Тож готуємо ґрунт, пересаджуємо у більші горщики, черенкуємо, підживлюємо. Аби до осені ваше зелене підвіконня стало справжньою оранжереєю, пересаджувати вазони потрібно правильно.

ҐРУНТ – НА ДЕЗІНФЕКЦІЮ!

Придбаний у магазині субстрат розмішати зі звичайним чорноземом. Із торфу, на основі якого виготовляють ґрунтосуміші, волога випаровується набагато швидше, ніж із чорнозему, а це вазонам не на користь. У будь-якому разі ґрунт потрібно продезінфікувати, купований він чи викопаний на городі. Висипте його на бляшку і потримайте протягом 30 хв у духовці або пролийте окропом. Інший спосіб обробки – хімічний: треба пролити ґрунт фунгіцидом.

ЗРІЗАТИ, ЩОБ ВИРОСЛИ.

Не бійтеся підрізати рослини! Це стосується і вазонів, і плодових дерев, і кущів. Найкраще це робити навесні перед початком росту рослини одночасно з пересаджуванням або незадовго після цього.

Зрізану верхівку, наприклад, юки, дифенбахії чи драцени, можна заживцювати – і матимете ще одну рослину. Обрізати слід третину гілки. Зріз має бути поперечним, щоб площа випаровування соку була якомога меншою. Це сприяє росту бокових пагонів, і рослина перетворюється на

кущ. Верхівку, живець, навпаки – зрізати навскоси, щоб збільшити поверхню для росту коренів. Більшість рослин ліпше розмножуються, коли живці одразу посадити у ґрунт, не опускаючи перед цим у воду. Винятком є молочайні (на їхньому зрізі виступає білий сік, наче молочко). Це, наприклад, фікуси. Живці цієї рослини краще пускають корінці у воді, ніж у землі. Молочко, яке виступає, потрібно змивати, бо воно отруює рослину. Коли фікус пустить корінці, можна його пересаджувати у ґрунт. Оптимальна температура для вкорінення – 20 ºС і вище. Для щойно висадженого у ґрунт живця потрібно створити міні-парник, вкривши рослину прозорим поліетиленовим пакетом чи скляною банкою.

Якщо хочете, щоб рослина мала густу крону і велику кількість квітучих пагонів (вероніка, азалія індійська, хризантема дрібноквіткова тощо), можна робити прищипування. Завдяки видаленню верхівки молодих пагонів починають швидко розвиватися бічні бруньки.

АЛОЕ – ДОПІНГ ДЛЯ КОРЕНЯ.

Завдяки ауксинам (стимуляторам росту коренів) рослини краще вкорінюються і приживаються на новому місці, наприклад, після сезонного пересаджування. Це стосується і цибулинних квітів. Перед посадкою потрібно занурити корінь рослини у стимулятор. Замість ауксину можна використовувати сік алое. Для кущів, дерев, хвойників найкращим стероїдом для кореневої системи є звичайний деревний попіл: перед посадкою у нього потрібно занурити корінь.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook