Квітник Садиба

Квіткову розсаду вибираємо розумом і пильним оком

Не купуйте великих рослин, вони гірше переносять пересаджування. Вибирайте розсаду, яка тільки починає цвісти, з великою кількістю пуп’янків.

Очі розбігаються від яскравих килимів чорнобривців, петунії, алісуму, агератуму й багатьох інших рослин, що їх як розсаду пропонують на квіткових ринках… Мерщій усе це хочеться купити!

– Найліпше купувати розсаду квітів із закритою кореневою системою (тобто ті, що виросли й продаються в горщичках чи касетах) – вони найбільш життєздатні.

– Намагайтеся не купувати зів’ялої розсади. Звичайно, може статися, що рослини просто забули полити й після поливання більшість із них відійде. Але деякі види погано переносять нестачу води, якщо вони й виживуть, то хворітимуть, відставатимуть у рості й погано цвістимуть. Крім того, в’янення може бути пов’язане із хворобами, найчастіше – кореневими гнилями. Такі рослини майже напевне загинуть.

– Крім хвороб, розсаду квітів нерідко вражають шкідники. Природно, такі рослини гірше розвиватимуться у відкритому ґрунті, а якщо їх висадити на балкон, лоджію чи залишити на певний час у кімнаті, то шкідники швидко переселяться на кімнатні рослини.

Тьмяний, білуватий колір листя чи павутинка на ньому свідчать, що рослину вподобав павутинний кліщ.
– Злегка проведіть рукою по листю: якщо ви побачите дуже дрібних білих “метеликів” (завдовжки всього близько міліметра) – отже, на розсаді паразитує оранжерейна біло-крилка.

Скупчення на молодих листочках дрібних напівпрозорих комах зеленого, червонуватого чи чорного кольору – колонія тлі. Правда, її не завжди вдається побачити. У деяких квітів, наприклад айстр чи бальзамінів, тлю виявляють у точці росту пагона, про її квартирування можна здогадатися за листками рослин: вони стають ніби м’ятими чи скрученими.

Якщо ви помітили на рослинах будь-яких шкідників, від придбання такої розсади ліпше відмовитися. Але коли дуже кортить мати цей вид або сорт, можна спробувати його “вилікувати” за допомогою карантину – розташувати якнайдалі від здорової розсади, кімнатних і садових рослин і двічі-тричі (з інтервалом у 5-7 днів) обробити інсектицидами.

І ЩЕ КІЛЬКА ПОРАД…
– Не купуйте великих рослин, вони гірше переносять пересаджування. Вибирайте розсаду, яка тільки починає цвісти, з великою кількістю пуп’янків та однією чи кількома квітками.

– Вибирайте міцні рослини з сильним стеблом і багатьма боковими паростками (звичайно, якщо таке розгалуження характерне для цього виду). Тонкі стеблинки, ті, які погано цвітуть, найчастіше ламаються під час висаджування чи довго залишаються малодекоративними.

– Придбану розсаду бажано якомога швидше висадити в ґрунт, однак якщо цього не можна зробити, поставте горщики чи касети в доволі світле місце (але не під палючі промені сонця). Поливайте рослини помірно, щоб ґрунт був вологим, але не надто сирим, інакше від надлишку вологи рослини можуть загнити.

– І наостанку: не поспішайте купувати розсаду надто рано. Для кожного виду є оптимальні строки висаджування у відкритий ґрунт. Не намагайтеся висадити на клумбу наприкінці квітня – на початку травня чорнобривці, целозію, цинію, жоржини, бальзаміни, колеуси та інші теплолюбні види. Якою б теплою не була погода, холоди, ймовірні й на початку червня, можуть знищити ніжні рослини й звести нанівець усі ваші зусилля.

Дата публікації: 19.03.2017 img Поділитися