Де найкраще розмістити вазони

Важливо не тільки придбати красивий вазон, а й вдало розмістити його у своїй оселі. Щоб йому було комфортно, а вам – красиво.

КОРИДОР ЧИ ХОЛ

Почнімо, звісно ж, з холу, тому що саме тут складається перше враження про ваш дім. Велика удача, коли у вас гарно освітлений хол, – красиве листя і квіти свідчать про порядок і добробут у домі.

У разі темного й похмурого холу чи просто коридору, що особливо типово для наших помешкань, доведеться підшукати невибагливі рослини або такі, що люблять тінь. Ліпше, якщо це буде звична для нас рослина, яка пишно розрослася, а не слабенький екзотичний кущик.

Додати світла у вузенькому коридорчику можна за допомогою різноманітних ліхтариків. Підійдуть і підвісні, переносні, стаціонарні світильники заввишки до двох з половиною метрів або маленькі, не вищі за сорок сантиметрів.

Неповторності й романтичності інтер’єру нададуть стилізовані світильники у вигляді старовинних європейських чи японських ліхтарів із лампою чи свічкою. Незвично буде виглядати листя рослин у світлі люмінесцентних ламп – це створить особливу атмосферу в передпокої.

 

КУХНЯ

Тут зазвичай створено всі умови для нормального утримання кімнатних рослин – це і достатня освітленість, і підвищена вологість. Тому квітів може бути багато, причому найрізноманітніших.

Є безліч варіантів, як озеленити кухню. Приміром, рослини можна висадити у горщик із землею чи ж у невеликі горщики, розставлені зверху шару торфу, піску, гальки і гравію. Проміжки між ними заповнюють вологим торфом так, щоб країв горщиків не було видно. Це так званий поодинокий квітник.

Якщо декілька рослин об’єднати в одному горщику, попередньо вистеливши дно поліетиленом, то вийде ефект „підвісного кошика”.

Ще одна цікава знахідка – „композиція в мисці”. Для цього кілька декоративних й квітучих рослин пересаджують у торф’яний ґрунт, причому рослину, яка росте вертикально, розташовують на задньому плані, декілька негроміздких кущових рослин – в центрі миски, а спереду висаджують рослини, що в’ються.

СПАЛЬНЯ

Спальню не варто надто „перевантажувати” квітами. Для неї підійде підлогова рослина чи квіткове кашпо, яке можна розмістити на невеликому столику чи підвісити на стіні.

А щоб оживити пейзаж за склом, краще прикрасити квітами вікно. Спеціально обладнане місце для вирощування кімнатних рослин на вікні, чи „квіткове вікно”, може бути відкритим чи закритим.

Якщо підвіконня достатньо широке, то на нього спокійно можна встановити довгий ящик з квітами, який неважко сконструювати. Вийде відкрите „квіткове вікно”.

Закрите відділяється від кімнати розсувним склом. Тут можна вирощувати теплолюбні тропічні рослини, а за допомогою сучасних технічних засобів передбачається підігрівання ґрунту, подача повітря та води й додаткове штучне освітлення. Звісно, для облаштування такого вікна ліпше скористатися послугами професійного майстра.

Уже не рідкість – кімнатні рослини у ванній кімнаті. Якщо у ванній передбачені великі вікна, то не знайти вам кращого місця для розведення красивих рослин, на батьківщині яких панує вологий клімат.

Дизайн вашого інтер’єру буде ще цікавішим та оригінальнішим, якщо скористатися нетрадиційним способом вирощування декоративних рослин у кімнатних умовах.

Приміром, „квіткове вікно” сміливо можна замінити „квітами у пляшці”. Кімнатні умови цілком придатні для утримання болотяних рослин. Для цього вам доведеться помістити їх на підвіконні у спеціальному посуді. Такий „сад на воді” чи скляне „приміщення”, яке називають флораріумом, різних форм та розмірів, збагатить та ефектно прикрасить будь-який сучасний інтер’єр.

Пам’ятайте, що неповторності можна досягти, використовуючи мох і рослини з маленькими листочками, а прикрасять його штучні водограї та фігури.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook