7 надійних способів, як занапастити орхідею

Ніколи цього не робіть! Інакше рослина загине!

Ще недавно орхідея вважалася вибагливою рослиною, але тепер з її вирощуванням може впоратися навіть новачок. Ось тільки деякі правила все ж варто дотримуватися, інакше тропічна гостя відмовиться цвісти або зовсім загине.

Орхідея в домашніх умовах здатна довго радувати своїми прекрасними квітами й листям. Але тільки в тому випадку, якщо ви не робите помилок, які можуть призвести до загибелі рослини. Отже, розберемося, що потрібно робити, щоб занапастити орхідею, і як цього уникнути.

1.Купити нездорову орхідею

Выбор орхидеи

Найвірніший шлях позбутися рослини – вибрати хвору, ослаблену або просто стару орхідею. Звичайно, в магазинах всі квіти здаються гарними й здоровими, але будьте пильні! Дивіться не тільки на квіти, а й на корені й листя орхідеї. Здорові коріння повинні бути зеленого або сріблясто-сірого кольору, без коричневих ділянок. Листя – соковиті, пружні, насиченого зеленого кольору.

Прослідкуйте, щоб на листках не було плям, цвілі, комах, зморщених ділянок. Злегка посувайте рослину в горщику. Орхідея випадає? Тоді продовжуйте пошуки, цей екземпляр ще не прижився, і з ним можуть виникнути проблеми після транспортування.

Навіть якщо ви зробили відмінний вибір, орхідея може загинути при неправильному перевезенні. У мороз рослину потрібно загорнути в газету, плівку і синтепон. І пам’ятайте, навіть в укритті квітка може перебувати на вулиці не більше 5-10 хвилин, інакше замерзне.

2. Пересадити рослину відразу після покупки

Пересадка орхидеи

Якщо відразу після покупки ви вирішите пересадити орхідею в заздалегідь куплений красивий горщик, можете попрощатися зі своєю рослиною. Навряд чи їй сподобається пересадка. Дайте орхідеї хоча б кілька тижнів, щоб звикнути до кімнатних умов. А краще і зовсім не чіпайте її, якщо особливих проблем з рослиною немає. В магазинному горщику вона цілком може розвиватися і цвісти 1-2 роки, а потім, коли субстрат стане гірше віддавати вологу, сміливо проводьте пересадку.

3. Використовувати для пересадки орхідеї звичайну землю

Субстрат для орхидей

Ніколи не пересаджуйте квітку у звичайний ґрунт, якщо не хочете, щоб згнило коріння. Орхідеям потрібен лише спеціальний субстрат, що складається з кори, моху, шкаралупи горіхів, кокосового волокна й інших компонентів. Щоб не збирати субстрат по частинах, краще відразу купите в магазині готову суміш.

Корінням орхідей потрібне повітря, не дарма вони так люблять висовуватися з горщика. У природі орхідеї ростуть на деревах і звикли до вільного повітрообміну, тому при пересадці не засипте повністю коріння, сильно не ущільнюйте ґрунт, щоб не травмувати підземну частину рослини. Найкраще провести перевалку з додаванням свіжого ґрунту. Горщик міняти необов’язково.

4. Занадто часто поливати орхідею

Подкормка орхидей

Полив – одна з найважливіших процедур догляду за орхідеєю. Не заливайте рослину! Інакше загниє коріння, ще й цвітіння можна не дочекатися, оскільки орхідеї для закладки бутонів обов’язково потрібен період сухості. Поливайте рослину приблизно 1 раз в 10-14 днів, коли нижні листочки стануть трохи млявими. Слідкуйте і за станом коренів: якщо вони насичено зелені, а в горщику конденсат – полив найближчим часом не потрібен.

Для поливу використовуйте м’яку відстояну воду. Якщо ви зволожуєте орхідею методом занурення, то через 15-20 хвилин дістаньте рослину і простежте, щоб вода не накопичувалася в піддоні.

5.Обприскувати листки водою

Опрыскивание орхидей

Так, орхідея любить вологість, але не варто постійно обприскувати її листя і верхню частину субстрату. В цілому, в наших будинках зараз живуть гібридні орхідеї, які цілком можуть витримати знижену вологість. А ось наслідки надмірного зволоження – гниття, появи шкідників – витримає не кожна рослина. Тому проводьте обприскування тільки в сухому і теплому приміщенні й тільки в першій половині дня. Підвищити вологість також можна за допомогою мисок з водою, розставлених близько до квітки, або до зволожувача повітря.

6.Не оглядати орхідею на наявність шкідників і хвороб

Вредители орхидей

Милуватися квітами орхідеї – чудове заняття. Але оскільки ви її господар, не забувайте також про огляд всієї рослини цілком. Регулярно перевіряйте, чи немає на листках, коренях і в субстраті ознак попелиці, щитівки, павутинного кліща, трипсів, борошнистий червець. Обов’язково заглядайте під листя і в точку росту, де зазвичай ховаються шкідники. Також орхідея може заражатися борошнистою росою та вірусними хворобами. На ранніх стадіях багато проблем успішно розв’язуються, тому стежте за стан свого квітки.

7. Залишити орхідею на зиму на підвіконні

Орхидея зимой

У зимовий час орхідея страждає від нестачі світла, протягів і надмірної сухості в приміщенні. Залишаючи її на підвіконні над гарячими батареями й біля відкритої кватирки, ви ризикуєте загубити рослину. Найкраще перенести квітку на стіл або тумбу, забезпечивши підсвічування лампою. Якщо такої можливості немає, обов’язково утепліть підвіконня, а під час провітрювання прибирайте орхідею в теплий кут кімнати. Коли будете повертати рослину на місце, поставте її так само, як вона стояла до цього.

ВАМ ТАКОЖ СПОДОБАЄТЬСЯ:

Поливайте орхідею цим засобом! Уже через два тижні квітка пустить стрілочки

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook