Саме час поговорити про облаштування куточка для відпочинку в саду. Хочеться, щоб він був затишним і привабливим. І щоб там знайшлося місце для мангала, гамака або просто для стола та лави. То де ж ліпше розташувати зону для відпочинку? Бажано виділити місцину з південної сторони – після дощу вона швидше висихатиме. А якщо куточок облаштувати дашком, то ви зможете заховатися від палючого сонця.
Щоб почуватися затишно, обсадіть цю зону з усіх сторін, крім південної, чагарниками. Зелена стіна захистить вас від вітру, сонця і… цікавих сусідів. Аби кущі мали естетичний вигляд, варто підібрати декоративно-квітучі сорти: бузок або жасмин. А якщо хочете мати плоди з живоплоту, то посадіть чорноплідну горобину чи барбарис. Як варіант використайте виноградну лозу, яку можна спрямувати на піддашок. Поряд розташуйте квітучу клумбу або невеличку водойму, зроблену зі старого корита, прикрасьте камінням та ірисами.
А замість стін встановіть сталеві опори, натягнувши на них капроновий шпагат і висадивши біля його основи виткі рослини. Це може бути дівочий виноград, листя якого восени має чудовий вигляд завдяки брунатно-червоному кольору, і звичайний хміль з декоративними шишками, жимолость. А також, безперечно, виткі троянди. Зверху на такі опори закріпіть тент чи скористайтеся звичайною пляжною парасолькою від сонця.
А оригінальні садові меблі можна змайструвати самостійно, доклавши трохи зусиль та фантазії. Наприклад, основою для стола послугує залізний низ від старої швейної машинки «ZINGER». Потрібно добре вичистити його та помалювати фарбою для металу. Стільницю зробіть з міцного матеріалу, який не псується під впливом зовнішнього середовища. Основою для стільців стануть металеві ніжки від старої табуретки. Поклавши на сидіння квадрат поролону, обтягнутий штучною шкірою, подаруємо нове життя старому стільцю. Такі садові меблі можна не боятися залишати на вулиці.