Багато господарів уникає використання хімічних добрив на власних присадибних ділянках. Натомість застосовують натуральні добрива та інсектициди. Добре себе зарекомендувало додавання картопляного борошна на грядках з полуницею. Це натуральне добриво, що підвищує родючість ґрунту і збільшує врожай ягід.
Кілька років тому був неврожайний сезон для полуниці. Але навіть за таких вкрай несприятливих умов Наталя Петрівна зібрала гарний врожай полуниці, причому в її сусідів по дачі ягід майже не було. Жінка переконана, що причина гарно врожаю – добриво, яким вона підживила кущі. Вона поділилася своїм досвідом вирощування і підживлення ягід.
- Диво: полуниця плодоносить тричі за сезон
«Навесні, обробляючи кущі полуниці, я підживлювала їх картопляним борошном: під великий кущ вносила дві, а під маленький – по одній жмені, а після цього мульчувала», – ділиться жінка.
Картопляне борошно вона готувала із лушпиння: спочатку сушила його на батареї, потім в духовці, після цього пропускала через м’ясорубку. Зберігала це борошно до весни в полотняній торбинці.
«Коли про цей метод підживлення почула від знайомої, чесно кажучи, не повірила, що він працює, – розповідає пані Наталя. – Але вирішила все-таки спробувати: все одно картоплиння викидаю у смітник. Але результат мене дуже порадував! Шкода, що не спробувала підживити інші культури. Раджу всім спробувати – не прогадаєте».
- Підживлення полуниці дріжджами для великого врожаю
Секрет ефективності добрива у тому, що картопля залежно сорту й умов вирощування містить 11–23% крохмалю, а також жири, органічні кислоти, різні мінеральні солі і вітамін С. Усе це, потрапляючи в ґрунт і контактуючи з мікроорганізмами, підвищує його родючість і збільшує врожай. Тому не варто ні картоплиння, ні інші харчові відходи викидати у смітник. Нехай вони працюють на вас: збагачують ґрунт корисними речовинами і збільшують ваш врожай!