Найвища температура на дверцятах холодильника. Тут прийнято зберігати масло, м’які сири. Зазвичай для них є спеціальне відділення, воно навіть закривається, щоб ці продукти не вбирали в себе сторонні запахи.
Вершкове масло не вимагає дуже низької температури для зберігання, та й намазувати його на хліб краще, коли воно не заморожене. На дверцятах також можна розміщувати напої, соуси і яйця. Швидкопсувні продукти складати тут не слід, наприклад, молоко швидко скисне.
Спеціальні відсіки є в холодильнику для овочів і фруктів. Зазвичай вони розташовані в нижній частині, там оптимальна температура саме для овочів. Укладаючи туди зелень, моркву і капусту, не витягуйте їх з магазинної упаковки, так вони будуть краще зберігати зовнішній вигляд. Намагайтеся поруч не розташовувати фрукти і овочі, це сприяє швидкому гниттю. Розмістіть їх в різних шафках, а якщо такої можливості немає, то краще покладіть яблука, персики й апельсини на середню полицю.
Готові продукти необхідно ставити туди, де температура середня, значить їм підійдуть не найвищі і не самі нижні полки. Але потрібно кожну страву помістити в контейнер або щільно закрити кришкою. Тарілки зі стравами краще закрити харчовою плівкою, так поверхня не завітриться і сторонні запахи не зіпсують смак. Краще не ставити поруч вже приготовлені страви і сирі продукти, це може стати причиною перенесення різних бактерій.
М’ясо і рибу зазвичай кладуть на нижню полицю, якщо раптом ці продукти протечуть, що іноді трапляється, вони не забруднити всі поверхні. Свіжі білкові продукти можуть лежати в цьому відділенні не більше 2 днів, якщо ж час зберігання планується довше, краще приберіть їх в морозилку. Залишати поруч м’ясо і рибу не рекомендується, особливо якщо вони герметично не упаковані, намагайтеся ці речі розміщувати в різних кутах.
Розміщувати в холодильнику консерви не радять. Вони не надто вимогливі до температури зберігання, тому можуть розташовуватися в звичайній шафі. Якщо ж поставити їх всередину, вони будуть заважати циркуляції повітря, що не позначиться добре на свіжості інших речей. А ось відкриті банки можна тримати при температурі + 4-8 градусів тільки протягом доби, потім їсти їх не потрібно. Щоб продовжити термін до 2 діб, перекладіть вміст в тарілку або харчовий контейнер, закрийте щільною кришкою.
Молоко любить холод, тому йому підійде верхня полиця. Там же добре буде себе почувати приготоване м’ясо. А ось копчені продукти або сири краще розмістити на середній поличці. Існують спеціальні пакети, які дозволяють не поширитися запаху, але при цьому продукт не черствіє, використання таких пристроїв робить зберігання зручним і практичним.