“Окопна” свічка – винахід, який допомагає вижити у скрутних умовах. Вона горить до 8 і навіть до 12 годин, може освітити та обігріти невелике приміщення. Така свічка згодиться у господарстві, а найбільше її потребують на передовій. Тому такі свічки по всій Україні виготовляють волонтери і передають на фронт.
“Окопні” свічки виготовляють у металевих баночках з-під консервів. Зважаючи на розміри свічки, її можливості вражають:
- освітити й обігріти невелике приміщення,
- підсушити одяг,
- розігріти їжу,
- розпалити багаття з мокрої деревини,
- “окопна” свічка не боїться вологи та поривів вітру,
- її можна багаторазово гасити та запалювати знову.
Маленька баночка активно горить мінімум протягом 1 години, баночка з-під рибних консервів – близько 3 годин, з-під горошку – до 8 годин.
Зробити “окопну” січку можна своїми руками, залишити на господарстві або віддати волонтерами (готову або заготовку), щоб передали на фронт.
Топ-рецепт: “Бандерівський смузі”, або “Коктейль Молотова”
Як зробити “окопну” свічку
- Пошукати вдома і пробігтися по сусідах назбирати консервних бляшанок (не пивних банок, а саме з-під консервів, але не вище, ніж банка горошку), свічок (воскових, парафінових, нових, старих, великих, маленьких, будь-яких) і коробок з гофрованого картону (з великими сотами).
- Бляшанки помити, зняти етикетки, при потребі обтиснути гострі краї обценьками.
- Гострим ножем нарізати картон впоперек гофри на смужки шириною трохи менше, ніж висота бляшанки (на 3-5 мм).
- Закрутити смужки тугеньким равликом і вставити в бляшанку. Всередині вставити смужку-гніт з картону, яка буде трохи вища за “равлик” (можна зробити кілька у різних місцях свічки).
- Скласти бляшанки і все раніше зібране в коробку і відправити волонтерам, які виготовляють окопні свічки. Наприклад, Дмитро Приходько
- Можна самостійно завершити виготовлення свічки. Віск дрібно нарізати і перетопити у каструлі або чайнику. Ґніт бажано вийняти, але якщо це не вдається, можна дістати його вже з гарячого воску. Бажано не мішати природній і штучний віск.
- Під час розтоплювання віск постійно помішувати, щоб не пригорав, і не доводити до кипіння.
- Коли віск розтане, залити ним бляшанку з картоном. По вінця не потрібно – віск і так закріпиться.
В основі – допис і фото волонтера Дмитра приходька
Post Views: 80