Як вибрати якісне агроволокно: види, характеристики, застосування

Як використовують чорне і біле агроволокно, у чому між ними різниця? Якої щільності агроволокно вибрати? Як зберігати агроволокно у міжсезоння, щоб прослужило кілька років?

Агроволокно значно спрощує життя господарів, тому багато хто вважає його необхідністю. Якщо ви досі не використовували агроволокно на своїй присадибній ділянці, можна розгубитися, яке вибрати. У продажу є широкий асортимент агроволокна, що відрізняється кольором, щільністю, характеристиками, способом пакування тощо. Тож варто розібратися, яке агроволокно в яких випадках використовують, та як вибрати якісне.

Біле і чорне агроволокно: у чому різниця

Існує два основні різновиди агроволокна  – біле і чорне – вони мають різні сфери використання  та призначення.

Біле агроволокно

Біле агроволокно є укривним матеріалом: ним укривають рослини, щоб захистити від заморозків, несприятливих погодних умов (вітру, граду, палючого сонця), зберегти вологість ґрунту, захистити від комах, гризунів і птахів. Використання білого агроволокна створює ефект парника, при цьому добре пропускає повітря, підвищує швидкість росту та збільшує врожайність рослин, дозволяє зібрати врожай раніше.

Біле агроволокно буває різної щільності: від 17 г/м кв. до 50 г/м кв. Що більша щільність агроволокна, то сильніше воно захищає рослини від низьких температур. Так, наприклад, біле агроволокно щільністю 17 г/м кв. захищає від заморозків до – 2 градусів. Ним вкривають посіви або висаджену розсаду. Агроволокно щільністю 50 г/м кв. дозволяє зберегти рослини від морозу до мінус 7 градусів. Його використовують для теплиць, укриття дерев і кущів. Тому обираючи, якої щільності агроволокно купити, слід зважати на кліматичні особливості свого регіону та культур, які плануєте вирощувати.

Чорне агроволокно

Чорне агроволокно не пропускає сонячні промені, тож виконує функцію мульчування, тобто захищає посадки від проростання бур’янів. Під чорним агроволокном ґрунт залишається пухким, у ньому зберігається більше вологи, що дозволяє зменшити кількість поливів. Також воно сприяє швидшому прогріванню ґрунту, тож сходи  з’являються раніше. Завдяки використанню чорного агроволокна, плоди залишаються чистими, мають гарний вигляд і краще зберігаються, адже не торкаються до землі.

Чорне агроволокно також використовують у ландшафтному дизайні для захисту квітників та декоративних композицій від проростання бур’янів. В результаті часу для догляду за присадибною ділянкою потрібно значно менше, і вона завжди має охайний вигляд.

Існують й інші види агроволокна, наприклад, чорно-біле. Його укладають на землю чорною стороною донизу, а білою – доверху. Білий колір відбиває сонячні промені, і рослини не перегріваються. Також можна побачити у продажу коричневе і зелене агроволокно. Вони виконують такі ж функції, як чорне, але завдяки кольору їх зручно використовувати у ландшафтному дизайні.

агроволокно

На що звернути увагу при купівлі агроволокна

  • Агроволокно продається у пакетах та рулонах. Агроволокно у рулонах буває різної ширини, тому слід перед купівлею заміряти ділянку, щоб обрати оптимальний варіант і не переплачувати. Довжина агроволокна в рулонах може бути від 50 до 500 м. Такий варіант підійде для великих площ.
  • Обираючи агроволокно у пакетах, зверніть увагу на довжину і ширину відрізу. Це оптимальний варіант для ділянок невеликого розміру.
  • Важливий не тільки показник щільності волокна, вказаний на маркуванні. Уся поверхня агроволокна повинна бути рівномірною та однорідно щільною.
  • Зверніть увагу на агроволокно з укріпленим краєм. Воно більш захищене від розривів та механічних пошкоджень.
  • Обираючи агроволокно, надавайте перевагу виробникам, які добре зарекомендували себе на ринку і користуються авторитетом.

Як зберігати агроволокно у міжсезоння

Щоб агроволокно можна було використовувати кілька років поспіль, важливо не тільки купити якісне, а й правильно його зберігати у міжсезоння.

  1. Перед тим, як прибрати агроволокно на зберігання, його потрібно ретельно очистити від ґрунту і залишків рослин.
  2. Мити агроволокно, використовуючи абразивні мийні засоби, заборонено.
  3. Волокно краще не складати, щоб не утворювалися заломи, а накрутити на трубку.
  4. Потім слід одягнути наверх чохол із тканини. Обгортати плівкою не можна.
  5. Зберігати згорток агроволокна потрібно у темному сухому приміщенні, куди не мають доступу гризуни і шкідники.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook