Не можна не звертати увагу на банальну фразу «Ми проводимо третину нашого життя уві сні». Ліжко, подушки, ковдри, постільна білизна – з цим всім «спілкується» наше тіло щодня 7-9 годин поспіль. Тому будемо шукати серед різноманіття на ринку найкраще рішення «сонного» питання.
При виборі свого майбутнього улюбленого комплекту враховуємо три основні показники: розмір, тип тканини та ціну.
Зазвичай розмір підковдри (підодіяльника) визначається за розміром ковдри. За допомогою докладної таблиці на сайті магазина podushka.com.ua можна легко зорієнтуватися та підібрати потрібний розмір. Є 4 основних розміри.
- Полуторний. Ширина підковдри від 145 см (Україна) до 160 см (Європа і Туреччина).
- Двоспальний. Ширина 175-180 см.
- Двоспальний євро. Ширина 200 см.
- Сімейний. В комплекті дві полуторних підковдри і двоспальне простирадло.
Яка тканина краще
Переходимо до тканин. Це найскладніший вибір. Тому розглянемо їх докладніше.
Тканини можна класифікувати як: натуральні, комбіновані та синтетичні.
Натуральні тканини мають чудову здатність «дихати», пропускати і поглинати вологу, а також не викликають алергії. До них відноситься бавовна, льон, шовк.
Найпоширенішим є білизна з бавовни. Вона добре утримує тепло, не боїться кип’ятіння, добре прасується, не електризується та її легко прати. Найбільш підходящі тканини для білизни: бязь, поплін, ранфорс, сатин, перкаль.
- Бязь – недорога, але гідна тканина. Вона не примхлива у догляді, міцна і довговічна, її можна прати багато разів, але тканина не злиняє. Єдине зауваження – трохи грубувата на дотик, так як нитки в полотні неоднорідні.
- Ранфорс – дуже щільна тканина, але, на відміну від бязі, відчутно м’якіша. Білизна буде довго служити, а фарби не вицвітуть. Вартість такого комплекту за даними фахівців магазину podushka.com.ua буде не набагато вище, ніж з бязі, що робить таку білизну дуже привабливим придбанням для себе або на подарунок.
- Поплін – за експлуатаційними характеристиками поплін схожий з бязью. Він так само довговічний, практичний, недорогий, мало мнеться, але відчутно м’якше та приємніше на дотик. Має приємну гладкість з блиском. Єдиний недолік – поплін менш щільний, крізь нього може просвічуватися малюнок подушки або ковдри.
- Перкаль – гідний кандидат для розгляду. З одного боку, перкаль – дуже міцна тканина, а з іншого – гладка і ніжна. Вона чудово переносить прання, дуже зносостійка, практично не мнеться, а яскравість забарвлення буде довго радувати.
- Сатин – мабуть, лідер в середній ціновій категорії постільної білизни. Тканина має одну перевагу: за рахунок особливого переплетення і крутіння ниток має королівський блиск та гладкість шовку. Сатин дуже зносостійкий та міцний, але дуже м’який, майже не мнеться, а фарби не вицвітають. Він завжди має ошатний вигляд.
- Льон – екологічне, міцне і довговічне полотно. Льон чудово вентилюється та не дає розмножуватися пиловим кліщам та мікробам. Особливість льону в його грубуватій шорсткій фактурі.
- Шовк – дуже красивий, чудовий за всіма характеристиками матеріал. Чудовий вибір для сну. Але вимогливий у догляді та має високу вартість.
Комбіновані тканини – більш доступний варіант. У складі таких тканин від 15% до 80% синтетики. До переваг відносять низьку вартість, невибагливість до прання, зносостійкість, тканина швидко сохне та майже не мнеться. Але є і недоліки: такі тканини електризуються, на них утворюються катишки, вони погано «дихають».
Коли будете вибирати комплект, зверніть увагу на якість пошиття – шви повинні бути оброблені «наглухо», нитки з них не повинні стирчати, а також щоб не було різкого запаху фарби – тоді постіль не буде линяти.
Вдалого вам вибору та приємних сновидінь!