Слід відразу сказати, що віддавати цю річ в хімчистку не рекомендується: хімічні компоненти не найкращим чином вплинуть на якість тканини, і чим частіше ви будете вдаватися до послуг таких організацій, тим швидше ваші джинси прийдуть в непридатність.
Перед тим, як прати нові стильні джинси, необхідно ознайомитися з символьними вказівками на етикетці. Так ви дізнаєтеся: яка рекомендована температура води для прання, при якій температурі прасувати, який режим машини вибрати і т.д.
Надовго замочувати штани не рекомендується: існує ризик появи розводів і іржі від металевих кнопок, замків та інших елементів. Але якщо на тканині є сильне забруднення і без цієї процедури не обійтися, то можна ненадовго покласти річ у теплу воду, обробивши місця забруднень господарським милом.
Чистка в машині
Класичні брюки, позбавлені декоративної обробки у вигляді страз, леліток, рюш і тому подібного можна класти в пральну машину. Пам’ятайте, що джинси здатні линяти протягом довгого періоду часу, особливо темні, тому прати їх треба окремо від інших речей.
З чим же можна прати джинси? З виробами подібної якості і кольору: куртками, вітровками, щільними бавовняними брюками та ін. Перевірте всі кишені на знаходження в них будь-яких речей, виверніть виріб навиворіт і застебніть блискавку і гудзик.
На якій програмі слід прати джинси? Треба сказати, що звичайна програма «бавовна» їм не підійде. Температура занадто висока, хоча якість тканини відповідає обраному режиму. Виберіть щось середнє, наприклад, програму «синтетика» або «прання кольорової білизни». Адже вам не потрібно крутити річ у барабані занадто довго, тільки якщо вона не сильно забруднена. Хоча в останньому випадку і про це вже було сказано, її краще попередньо замочити. Тому тривалості циклу у 30-40 хвилин буде достатньо.
При якій температурі слід прати джинси? Занадто гаряча вода буде сприяти втраті кольору і якості тканини: річ буде зношуватися швидше. Найбільш оптимальною є температура в 40⁰С. Не використовуйте відбілюючі порошки, а перед тим як прати джинси чорні, сині, зелені, червоні або будь-які інші яскравого, нетривіального кольору, додайте в відсік пральної машини стабілізатор кольору.
Ручне прання
Якщо хочете продовжити термін служби улюблених штанів, періть їх руками. Розкладіть виріб у ванній на всю довжину, заткніть зливний отвір пробкою і наберіть трохи теплої води.
Намильте не занадто жорстку щітку милом і починайте обробляти їх по всій поверхні спочатку з однієї, потім з іншої сторони. Прополощіть у теплій воді з додаванням оцту, особливо якщо вони линяють. Джинси «відплатять» вам тим, що надовго збережуть свій колір. Після злегка відіжміть і повісьте на мотузку за пояс, добре розправивши штанини.
Головне в сушінні таких штанів – це не допустити пересихання тканини. Важливо зловити момент, коли вона практично повністю віддасть вологу повітрю і злегка пройтися по них праскою, включивши режим відпарювання. Ніколи не одягайте на тіло ще вологі штани. По-перше, це досить неприємно, а по-друге, загрожує розтягуванням тканини в самих апетитних місцях – на попі і в районі колін. В результаті вам знову доведеться їх прати.
Як часто слід прати джинси? Якщо ви помітили, що місця складок придбали коричневий відтінок, то ваші улюблені брюки явно потребують хорошого чищення. Але, в принципі, ви можете робити це так часто, як хочете, особливо якщо річ швидко втрачає форму і розтягується. Виправши її, ви зможете одягти свою «другу шкіру», так як вона злегка сяде після сушіння.