Яким має бути перше враження: про що варто пам’ятати

У нашому житті є не так багато речей, які ми здатні тримати під контролем. Але що ми точно можемо контролювати — так це перше враження. Однак ми часто забуваємо про цей фактор, що дозволяє побудувати успішні відносини з людьми.

Якщо ви розумієте, що вам потрібно поліпшити свої навички роботи з людьми і навчитися розвивати більш інтенсивні відносини, можете прочитати книгу, спочатку опубліковану в 1956 році під назвою «Як знайти упевненість і силу в спілкуванні з людьми» Леса Гібліна. Особливий акцент у книзі робився на першому враженні, охарактеризувати яке можна було з допомогою цих восьми слів:

«Люди приймають вас, ґрунтуючись на вашій власній оцінці себе».

Гіблін пояснив цей момент наступним чином:

«Якщо вас не приймають таким, яким ви хотіли б бути, можливо, що вам за це слід звинувачувати самого себе. Робіть так, як ніби ви ніхто, і світ буде до вас ставитися відповідним чином. Дійте так, ніби ви король світу, і у світу не буде іншого вибору, крім як ставитися до вас як до свого короля».

Ця заява ґрунтується на цілком здоровій логіці, але втілити цей принцип у життя дещо складніше, ніж просто його зрозуміти. Для успішної інтеграції цієї філософії свого ДНК вам потрібно не забувати про такі дві речі:

Будьте уважні до того, як ви розмовляєте самі з собою

Мову, яку ви використовуєте щодня, несе в собі багато енергії. Згадайте ту негативну розмову, яку ви провели самі з собою востаннє. Чи справді вона вас змогла мотивувати на те, щоб ви продовжили роботу над своїми проєктами, почали їсти здорову їжу або ходити в спортзал? Швидше за все, на це питання ви рішуче відповісте «Ні».

Коли ви постійно у розмові з собою використовуєте мову, що змушує вас сумніватися в собі та відчувати невпевненість, ви тим самим душите свій потенціал власними руками.

Якщо ви хочете використовувати в розмові з собою більш точну мову, то для початку вам потрібно буде усунути зі свого словника всі токсичні слова.

Ви відчуваєте стосовно себе негатив? Тоді постарайтеся для розмови з самими собою використовувати інші формулювання, ніж ті, які приходять вам на думку передусім. Говоріть і ставитеся до себе так, як би ви хотіли, щоб це робили інші. Негативні думки породжують негативну атмосферу і енергію.

Складіть список, який доводить вашу успішність

Якщо ви не проявите необхідну обережність у віртуальному світі, то громадська думка просто зіб’є вас з ніг. Навіть якщо ви будете усвідомлювати, що переважна більшість речей в соціальних мережах є ілюзією, все одно, вони зможуть посадити всередині вас маленькі насіння сумнівів, які нададуть сильний вплив на ваше ставлення до самого себе.

Знаючи про це, щоб захистити свою впевненість в собі, можете створити документ, який доводить вашу успішність. В нього запишіть всі позитивні відгуки про вашу роботу, добрі слова про вас і хороші відгуки про вас від ваших клієнтів. Всякий раз, коли у вас будуть виникати сумніви в необхідності звернення до потенційних клієнтів, відкривайте цей документ, щоб нагадати собі про всі свої таланти і переваги. Тому якщо ви постійно сумніваєтесь у тому, що потрібно вам вибудовувати комунікацію з потенційними клієнтами або брати участь у важливих заходах, створіть документ, який стане підтвердженням вашої успішності.

Такі тактики створення сприятливого враження як міцне рукостискання, зоровий контакт, правильний колір нагрудної хустки не принесуть вам відчутного успіху, якщо ви не будете володіти головним — адекватною самооцінкою. Зосередження уваги виключно на тактиці без стратегії на кшталт спроби побудувати будинок без міцного фундаменту.

Запам’ятайте: світ буде формувати свою думку про вас, ґрунтуючись переважно на тій думці, що у вас є про себе самого.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook