Квітник Сад

Як доглядати, поливати і саджати деревовидну півонію

Читайте усе найцікавіше про вирощування деревовидних півоній на ділянці.

Більшість квітникарів-любителів вважають півонії – квіти примхливі, які складно вирощувати без відповідної агротехніки. Але на практиці, півонії витривалі, досить невибагливі, морозостійкі і довговічні. Деревовидні півонії можуть прожити на квітнику більше п’ятдесяти років, без якого-небудь особливого догляду.

Вибираємо місце для посадки

Пионы древовидные: посадка и уход в открытом грунте, виды и сорта ...

Місце для довготривалого і комфортного життя деревовидних півоній підбирають не на відкритому сонці, ділянці без вітру, з обробленим і чистим від бур’янів ґрунтом. Півонії також не варто висаджувати близько до будівель, чагарників і великих дерев: квітучі кущі деревовидних півоній обтяжливо себе почувають в тісноті, їм необхідний простір.

Посадка деревовидних півоній

Древовидный пион, посадка и уход. Особенности посадки, ухода ...

Посадковий матеріал краще відразу розміщувати на постійному місці. Це слід робити ранньою весною, під кінець літа або протягом вересня. Якщо півонія висаджується навесні, то її необхідно обрізати від кореневої шийки на 2-3 бруньки, так як пагони рушають у ріст дуже рано, тому не можна запізнюватися з висадкою. Ямки, приблизно 50 х 50 х 50 сантиметрів, готують завчасно, щоб земля встигла осісти і просочитися легко-засвоюваними внесеними добривами. Їх заповнюють до половини торфом, компостною органікою, азофоскою, перемішують компоненти і рясно поливають. Потім поетапно проводять посадку саджанців в ями: присипавши коріння ґрунтом – вдруге поливають водою, струшуючи саджанець, досипають землі та ущільнюють ногами.

Прикореневу поверхню відразу припудрюють золою і мульчують дрібними рослинними залишками: деревною тирсою, корою, сіном або подрібненою соломою. Видиму кореневу шийку деревовидної півонії не можна заглиблювати нижче ґрунтового рівня.

Догляд за деревовидними півоніями

Пионы в Сибири, посадка и уход. Выращивание пионов в Сибири: сорта ...

Коли посадкові ями досить заправлені, півонії можна після посадки не удобрювати два роки, вдруге внести лише на третій рік. Від легких підживлень зовсім відмовлятися не можна – це негативно позначається на цвітінні півоній та зимостійкості. Раз в дві декади під кущі добре буде внести по 300 грам кісткового борошна та полити зольною водою.

В період серпневого відростання корені квіток потрібно добре полити, більшою мірою у посушливу погоду. Восени (приблизно – початок жовтня) пагони півоній зв’язують і мульчують торфом пристовбурне коло. Крону півонії в перший рік, з настанням заморозків, обов’язково слід укрити сухим листям, хвойним лапником або обернути матеріалом з тканини.

Відомо, що часом квітки «відмовляються» цвісти. Можливо вони посаджені занадто дрібно або дуже глибоко. Також негативно впливає передозування внесеними добривами, від яких відбувається бурхливе формування кореневищ і зеленої маси, замість утворення квіток. Інша причина (у дорослих екземплярів) – півонія може не цвісти із-за частої пересадки або при радикальному поділу куща. Але, якщо дотримуватися хоча б мінімуму загальноприйнятих правил агротехніки і проводити вирощування деревовидної півонії слідуючи цим правилам, то насолода чудовими і пишними квітками гарантовано здійсниться.

Пион древовидный - уход за садовым растением | Подробное описание ...

Полив

Півонії необхідний рясний полив навесні, якщо в грунті мало вологи, і в період перед початком цвітіння. Надалі, полив можна здійснювати більш помірковано, по необхідності. Не рекомендуємо полив півонії холодною водою iз водопровідного крану або свердловини. Воду для поливу необхідно заздалегідь запасти в дiжках для того, що б вона попередньо прогрілася. Полив, особливо після тривалої перерви, здійснюється рівномірно, порціями, щоб коріння отримувало воду в достатній кількості, і вона не розтікалася по грунту.

Після цвітіння полив можна скоротити і до серпня він припиняється, щоб деревовина встигла дозріти та зміцніти перед зимівлею.

Для рясного цвітіння рекомендується внесення добрив кожні 12 днів. Початок підживлення відбувається в квітні, а в останній раз підгодовують через 12-14 днів після закінчення цвітіння. Гарними добривами для підживлення вважають деревну золу та кісткову муку, а також мінеральні добрива. При використанні мінерального добрива повинна переважати фосфорна та калійна складові.

Надлишок азотних добрив може знизити опірність півоній до захворювань.

Потрібно провести підживлення з моменту розпускання бруньок у деревовидних півоній. Нещодавно висаджені рослини підживлюються мінеральним добривом, а добре вкорінені – водним розчином. Перед тим, як внести добриво, грунт рясно поливається – саме це може вберегти коріння півонії від опіку.

Дата публікації: 01.05.2020 img Поділитися